(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Erzurum’daki ilkokullara ulaştırılmak üzere Yalova’dan toplanan yardımlar Yeni Yaşam Engelliler Derneği merkezinden yola çıktı

    Anadolu kültürünü çok iyi anlatan, ”Bilenin bilmeyene, olanın olmayana borcu vardır.” bu sözünden hareketle Yalova’da oluşturulan yardım hareketi topladığı ayni ve nakdi yardımları ulaştırmak için Erzurum’a  yola çıktı. (UHA) Uluslararası Haber Ajansı‘nın haberine göre, Kartal Erzurumlular Vakfı ve Pendik Erzurumlular Derneği tarafından başlatılan kampanyaya Yalova’dan da büyük destek geldi. Erzurum’daki ilkokullara ulaştırılmak üzere […]

Erzurum’daki ilkokullara ulaştırılmak üzere Yalova’dan toplanan yardımlar Yeni Yaşam Engelliler Derneği merkezinden yola çıktı
21 Temmuz 2017 - 20:33 'de eklendi ve 147 kez görüntülendi.

 

 

bayrak-atatürk ile ilgili görsel sonucuAnadolu kültürünü çok iyi anlatan, ”Bilenin bilmeyene, olanın olmayana borcu vardır.” bu sözünden hareketle Yalova’da oluşturulan yardım hareketi topladığı ayni ve nakdi yardımları ulaştırmak için Erzurum’a  yola çıktı.

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı‘nın haberine göre, Kartal Erzurumlular Vakfı ve Pendik Erzurumlular Derneği tarafından başlatılan kampanyaya Yalova’dan da büyük destek geldi.

Erzurum’daki ilkokullara ulaştırılmak üzere başlatılan yardım kampanyasına, Tema Yalova Temsilciliği, Yalova kanser Hastaları Derneği, Yeni Yaşam Engelliler Derneği ve Yalovalı birçok yardımseverden destek verdi.

Yalova’dan toplanan yardımlar Yeni Yaşam Engelliler Derneği merkezinde toplandıktan sonra, Yalova’dan 10 kişilik bir ekiple 20 Temmuz 2107 tarihinde Kartaldaki Erzurumlular Vakfı ve Pendik Erzurumlular Derneği’nden gelen katılımlarla birlikte yerinde teslim edilmek üzere trenle Erzurum’a götürüldü.

Yalova Yeni Yaşam Engelliler Derneği Başkanı Lale Dondurmacı, “Yardımsever arkadaşlarımıza ve bu konuda bize destek veren sivil toplum kuruluşlarına teşekkür ediyoruz. 23 Temmuz’ da Erzurum Kongresi’nin toplanmış olması ve aynı tarihte 6.Nene Hatun Anma Günleri’nin düzenlenmiş olması Erzurum’a giden Yalovalı dostluk grubunun bu gezisine ayrı bir anlam yüklüyor” dedi.

Tema Vakfı Yalova Temsilcisi Faruk Tezcan da,“Vakfımızın kurucusu Hayrettin Karaca’nın çok sık tekrarladığı ‘Bilenin bilmeyene, olanın olmayana borcu vardır’ sözü Anadolu kültürünü özetleyen önemli sözlerden biridir, dünya barışı için çok net bir çözüm yoludur” ifadesini kullandı.

YALOVA, UHA Haber

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER