(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Hindistan’da muson yağmurları 80 can aldı

    Hindistan’ın kuzeydoğusunda aşırı yağışların yol açtığı sel ve toprak kaymalarında ölenlerin sayısı 80’e yükseldi. Hindistan’ın kuzeydoğusunda aşırı yağışların yol açtığı sel ve toprak kaymalarında ölenlerin sayısı 80’e yükseldi. Indiatodayin sitesinin haberine göre, kuzeydoğu bölgesinde Kalkınmadan Sorumlu Bakan Jitendra Singh, sel ve toprak kaymalarının, Assam, Arunaçal Pradeş ve Manipur’da 58 bölgeyi etkilediğini ve 80 […]

Hindistan’da muson yağmurları 80 can aldı
14 Temmuz 2017 - 10:47 'de eklendi ve 117 kez görüntülendi.

 

 

Hindistan’ın kuzeydoğusunda aşırı yağışların yol açtığı sel ve toprak kaymalarında ölenlerin sayısı 80’e yükseldi.

Hindistan’ın kuzeydoğusunda aşırı yağışların yol açtığı sel ve toprak kaymalarında ölenlerin sayısı 80’e yükseldi.

Indiatodayin sitesinin haberine göre, kuzeydoğu bölgesinde Kalkınmadan Sorumlu Bakan Jitendra Singh, sel ve toprak kaymalarının, Assam, Arunaçal Pradeş ve Manipur’da 58 bölgeyi etkilediğini ve 80 kişinin ölümüne neden olduğunu söyledi.

“Eşi, benzeri görülmemiş” sözleriyle nitelendirilen afetin hasar tespiti çalışmalarına, Hindistan Uzay Araştırma Örgütü yetkililerinin de destek vereceği belirtildi.

Daha önceki açıklamalarda, en az 20 kişinin yaşamını yitirdiği duyurulmuştu.

Her yıl haziran-eylül döneminde Hindistan’ın birçok bölgesinde muson yağmurları etkili oluyor. Muson mevsiminde şiddetli yağışların yol açtığı sel ve heyelanlarda her yıl çok sayıda kişi hayatını kaybediyor.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER