(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Katar’dan ablukacı 4 ülkeye cevap

    4 Arap ülkesinin Katar’a yönelik “Katar, krizin çözümü için yürütülen tüm diplomatik çabaları boşa çıkardı.” açıklamasına Doha yönetiminden ilk cevap geldi. Katar, 4 Arap ülkesinin teröre destek suçlamasını bir kez daha reddetti. Doha yönetimi, Katar’a abluka uygulayan ülkeler tarafından yapılan “Katar, krizin çözümü için yürütülen tüm diplomatik çabaları boşa çıkardı.” açıklamasını üzüntüyle karşıladığını […]

Katar’dan ablukacı 4 ülkeye cevap
09 Temmuz 2017 - 0:57 'de eklendi ve 97 kez görüntülendi.

 

 

ne mutlu türküm diyene ile ilgili görsel sonucu

4 Arap ülkesinin Katar’a yönelik “Katar, krizin çözümü için yürütülen tüm diplomatik çabaları boşa çıkardı.” açıklamasına Doha yönetiminden ilk cevap geldi.

Katar, 4 Arap ülkesinin teröre destek suçlamasını bir kez daha reddetti.

Doha yönetimi, Katar’a abluka uygulayan ülkeler tarafından yapılan “Katar, krizin çözümü için yürütülen tüm diplomatik çabaları boşa çıkardı.” açıklamasını üzüntüyle karşıladığını duyurdu.

Katar bu ülkelerin açıklamalarını üzüntü verici olarak değerlendirdi.

Katar resmi haber ajansının Katar Dışişleri Bakanlığı kaynaklarına dayandırdığı açıklamada, suçlamaların gerçekle ilgisi bulunmadığı belirtildi.

Katar’ın sebepleri ne olursa olsun her zaman terörün karşısında yer aldığı vurgulandı.

Açıklamada, suçlamalar, devletler arası ilişkilerin istikrarına aykırı karalamalar olarak nitelendirildi.

4 Arap ülkesi, Katar’a illettikleri talep listesine aldıkları yanıttan tatmin olmamaları üzerine siyasi ve ekonomik ablukanın süreceği mesajını vermişti.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER