(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Trump yönetimi İran destekli milis güçlere karşı önlem alınması talimatı verdi

    İran destekli milis güçlerin Suriye’de ABD çıkarlarına karşı tacizlerde bulunmasına karşın Beyaz Saray yönetimi askeri müdahale dahil tüm önlemlerin alınması talimatını verdi. İran’ın Suriye’de kasıtlı olarak ABD’nin zayıf noktalarını ve tepkilerini araştırdıklarını değerlendiren ABD’li yetkililer, Suriye’de Amerikan çıkarlarını korumak için askeri müdahale dahil tüm tedbirlerin alınması talimatı verildğini açıkladı. Washington Free Beacon sitesine […]

Trump yönetimi İran destekli milis güçlere karşı önlem alınması talimatı verdi
07 Temmuz 2017 - 9:46 'de eklendi ve 115 kez görüntülendi.

 

 

ne mutlu türküm diyene ile ilgili görsel sonucu

İran destekli milis güçlerin Suriye’de ABD çıkarlarına karşı tacizlerde bulunmasına karşın Beyaz Saray yönetimi askeri müdahale dahil tüm önlemlerin alınması talimatını verdi.

İran’ın Suriye’de kasıtlı olarak ABD’nin zayıf noktalarını ve tepkilerini araştırdıklarını değerlendiren ABD’li yetkililer, Suriye’de Amerikan çıkarlarını korumak için askeri müdahale dahil tüm tedbirlerin alınması talimatı verildğini açıkladı.

Washington Free Beacon sitesine açıklama yapan Trump yönetimi yetkilileri İran destekli milis güçlere karşı tüm tedbirlerin alınmasını kararlaştırdı.

Hizbullah’da dahil olmak üzere İran destekli milis kuvvetlerin, Washington ve Moskova arasında Suriye’de terör örgütü DEAŞ’e karşı savaşan çeşitli grupların çatışmasını engellemek için yapılan anlaşmaları ihlal ederek ABD’ye karşı hamle başlattığı belirtiliyor. Kaynaklara göre Beyaz Saray’ın içinde ve dışında bulunan analistler İran bu hamlesiyle Trump yönetiminin kararlarını ve tepkilerini test etmeyi amaçlıyor.

Üst düzey bir Beyaz Saray yetkilisi, “İran destekli milislerin ve Esed Rejiminin sınırlarımızı test ettikleri bir süreçteyiz. Şuanlık kendimizi savunarak yanıt veriyoruz” ifadelerine yer verdi.

İran ve Esed rejimi destekli militanların ABD ve müttefiklerine yönelik taciz atışlarına Trump yönetimi tarafından kuvvetle yanıt vermeleri emredildi.

ABD’nin Suriye’ye müdahale etmesinden bu yana ilk defa Beyaz Saray, İran’ın provokasyonlarına karşı tüm tedbirlerin alınmasını emretti.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER