(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Erdoğan’a yeni bir danışman daha Hatice Karahan kimdir?

    Hatice Karahan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ekonomiden sorumlu yeni başdanışmanı oldu. Peki Hatice Karahan kimdir? İşte detaylar… Akademisyen ve yazar Hatice Karahan, Beştepe’nin danışman ekibine katıldı. Doç. Dr. Hatice Karahan, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden onur derecesiyle mezun oldu. Ardından Boğaziçi Üniversitesi’nde İktisat yüksek lisans eğitimini tamamlayarak doktora çalışmalarını yapmak üzere ABD’ye gitti. 2006 yılında […]

Erdoğan’a yeni bir danışman daha Hatice Karahan kimdir?
07 Temmuz 2017 - 10:37 'de eklendi ve 119 kez görüntülendi.

 

 

ne mutlu türküm diyene ile ilgili görsel sonucu

Hatice Karahan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ekonomiden sorumlu yeni başdanışmanı oldu. Peki Hatice Karahan kimdir? İşte detaylar…

Akademisyen ve yazar Hatice Karahan, Beştepe’nin danışman ekibine katıldı.

Doç. Dr. Hatice Karahan, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden onur derecesiyle mezun oldu. Ardından Boğaziçi Üniversitesi’nde İktisat yüksek lisans eğitimini tamamlayarak doktora çalışmalarını yapmak üzere ABD’ye gitti.

2006 yılında Ekonomi doktorasını tamamladığı Syracuse University’de ekonomi dersleri vermenin yanı sıra, Center for Policy Research bünyesinde araştırmacı olarak çalıştı.

EKONOMİ VE FİNANS BÖLÜM BAŞKANI

Türkiye’ye döndükten sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde ders verdi, TÜBİTAK’ta danışmanlık görevi üstlendi.

2014 yılında makroekonomi alanında doçentlik unvanı almaya hak kazandı.

TİM, MÜSİAD, İSO ve DEİK gibi iş dünyasının çeşitli kurumlarına ekonomi danışmanlığı yapan Karahan, 2015 yılından bu yana İstanbul Medipol Üniversitesi Ekonomi ve Finans Bölümü’nün kurucu başkanlığını yapmaktadır.

2014 yılında Türkiye’nin ilk kapsamlı dış ticaret raporunu kaleme alan Karahan’ın, çok sayıda uluslararası ve ulusal akademik dergi ve kitapta makaleleri yayımlanmıştır. Karahan ekonomi alanında pek çok yerli ve yabancı kongre, konferans ve seminerde de konuşmacı olarak bulunmuştur.

YENİŞAFAK’TA YAZARLIK YAPIYOR

2014 yılından bu yana Yeni Şafak Gazetesi’nde düzenli olarak ekonomi yazıları kaleme alan Karahan, 2016 EBBÖ Ödülleri kapsamında “Yılın Ekonomi Yazarı” seçilmiştir. Karahan’ın ekonomik değerlendirmeleri, Roubini’s Economonitor, Dünya Gazetesi, (UHA) Uluslararası Haber Ajansı ve (TÜHA) Türkuaz Haber Ajansı ile Derin Ekonomi gibi diğer bazı yayın platformlarında da yer bulmaktadır. Karahan ayrıca ulusal ve uluslararası çeşitli kanalların yanı sıra, TVNET’te ekonomi yorumculuğu yapmakta.

Share
Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER