(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Köpeği otomobile bağlayıp sürükleyen kişi hakkında suç duyurusu

Köpeğini otomobilin arkasına iple bağlayıp sürükleyen kişi hakkında hayvanseverler, trafiği tehlikeye attığı ve toplumda infial yarattığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde köpeğini otomobilin arkasına iple bağlayıp sürükleyen kişi hakkında Hayvan Dostları Derneği (HAYDOS) üyeleri, trafiği tehlikeye attığı ve toplumda infial yarattığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. HAYDOS Başkanı Türkan Dağdelen,  5199 sayılı Hayvanları Koruma […]

Köpeği otomobile bağlayıp sürükleyen kişi hakkında suç duyurusu
01 Temmuz 2017 - 0:31 'de eklendi ve 157 kez görüntülendi.

Köpeğini otomobilin arkasına iple bağlayıp sürükleyen kişi hakkında hayvanseverler, trafiği tehlikeye attığı ve toplumda infial yarattığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde köpeğini otomobilin arkasına iple bağlayıp sürükleyen kişi hakkında Hayvan Dostları Derneği (HAYDOS) üyeleri, trafiği tehlikeye attığı ve toplumda infial yarattığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

HAYDOS Başkanı Türkan Dağdelen,  5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nu ihlal etmek, trafiği tehlikeye düşürmek ve toplumda infial yaratmak suçlarında dolayı Köyceğiz Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.

Köpeğini, arabanın arkasına bağlayan M.B’nin Kabahatler Kanunu kapsamında küçük bir cezayla kurtulmaması gerektiğini belirten Dağdelen, “Şahıs mutlaka hapis cezası almalı. Türkiye’de hayvanlara karşı işlenen suçlar için görülen davalarda emsal teşkil etmeli. Bu gibi kişilerin ceza alması için elimizden geleni yapacağız.” dedi.

Olay

Köyceğiz ilçesi Zeytinalanı Mahallesi’nde M.B, 6 yıldır baktığı kurt çoban köpeğini, 48 K 5666 plakalı otomobilinde yer olmadığı gerekçesiyle aracının arkasına iple bağlayıp karayolunda sürüklemişti.

Karayolunda araç sürücüleri tarafından görüntülenen olay sonrası, HAYDOS ekiplerince şahıs hakkında suç duyurusunda bulunulmuş ve köpek sahibinden alınarak dernek üyelerine teslim edilmişti.

Köyceğiz Jandarma Karakolu’nda ifadesi alınan M.B, hakkında Kabahatler Kanununa göre işlem yapıldıktan sonra savcılık talimatıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER