(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Rusya’nın Afrin’de bulunan üsleri boşaltmaya başladığı iddia edildi

Türkiye’nin operasyon yapması beklenen Afrin’de bulunan Rus askerlerinin üsleri boşaltmaya başladığı iddia edildi. TSK’nın, terör örgütü PKK/PYD işgali altında olan Suriye’nin kuzeyindeki Afrin kenti çevresine yaptığı üst düzey askeri yığınak devam ederken bölgede sıcak bir gelişme yaşandı. RUS ASKERİ ÇEKİLİYOR MU? Türkiye’nin Afrin’e operasyon yapacağı iddiaları konuşulurken bölgede konuşlu Rus askerlerinin bulundukları üsleri boşalttıklarına dair […]

Rusya’nın Afrin’de bulunan üsleri boşaltmaya başladığı iddia edildi
29 Haziran 2017 - 12:51 'de eklendi ve 118 kez görüntülendi.

Türkiye’nin operasyon yapması beklenen Afrin’de bulunan Rus askerlerinin üsleri boşaltmaya başladığı iddia edildi.

TSK’nın, terör örgütü PKK/PYD işgali altında olan Suriye’nin kuzeyindeki Afrin kenti çevresine yaptığı üst düzey askeri yığınak devam ederken bölgede sıcak bir gelişme yaşandı.
RUS ASKERİ ÇEKİLİYOR MU?
Türkiye’nin Afrin’e operasyon yapacağı iddiaları konuşulurken bölgede konuşlu Rus askerlerinin bulundukları üsleri boşalttıklarına dair görüntüler yayınlandı. Afrin’de çekildiği iddia edilen fotoğraflarda Rus askerlerinin bulunduğu gözlem üssü boşaltılmış olarak gözüküyor.
TÜRKİYE’NİN RUSYA İLE ANLAŞMAK ÜZERE OLDUĞU İDDİA EDİLMİŞTİ
Türkiye gazetesinden Çetin Erçetin bugünkü haberinde, Rus askerlerinin de bulunduğu Afrin’e operasyon için son 12 günde Moskova ile Ankara arasında 9 telefon görüşmesi gerçekleştirildiğini iddia etmişti. Haberde, Türkiye’nin, Rus askerlerinin Afrin’den çekilmesini talep ettiği belirtilirken büyük oranda anlaşma sağlandığı ileri sürülmüştü.
Ufuk Ulutaş ile ilgili görsel sonucu
RUSYA BU İŞE NE DİYOR?
SETA’dan Ufuk Ulutaş’a göre son dönem ABD ile iyice yakınlaşan PYD’ye Moskova sıcak bakmıyor; Halep’i ele geçirmek için yaptığı işbirliği de bugün için geçerliliğini sürdürmüyor. Ayrıca Moskova’nın Moskovabölgesinde birlikte hareket etmek için Ankara ile yeni mutabakatı da bulunuyor.
Türkiye, bölgedeki El Kaide unsurlarından arındırılması ve Astana sürecinde sağlanan ateşkesin korunması için İdlib’de Rusya ile işbirliğini sağlam tutmakta kararlı.
Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER