(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

ABD mahkemesi Iraklıların iadesini durdurdu

        ABD’nin Michigan eyaletine bağlı Detroit kentindeki mahkeme yaklaşık bin 400 Iraklı’nın ülkesine geri gönderilemesi işlemini durdurdu. ABD’nin Michigan eyaletine bağlı Detroit kentindeki federal mahkeme yaklaşık 1400 Iraklı’nın ülkesine geri gönderilemesi kararını askıya aldı. ABD yayın kuruluşları kararın federal mahkemece alınması nedeniyle ABD’nin tamamı için geçerli olduğunu duyurdu. Yetkililerin verdiği bilgiye göre […]

ABD mahkemesi Iraklıların iadesini durdurdu
29 Haziran 2017 - 4:50 'de eklendi ve 84 kez görüntülendi.

 

 

 

 

ne mutlu türküm diyene ile ilgili görsel sonucuABD’nin Michigan eyaletine bağlı Detroit kentindeki mahkeme yaklaşık bin 400 Iraklı’nın ülkesine geri gönderilemesi işlemini durdurdu.

ABD’nin Michigan eyaletine bağlı Detroit kentindeki federal mahkeme yaklaşık 1400 Iraklı’nın ülkesine geri gönderilemesi kararını askıya aldı. ABD yayın kuruluşları kararın federal mahkemece alınması nedeniyle ABD’nin tamamı için geçerli olduğunu duyurdu.

Yetkililerin verdiği bilgiye göre şu an ülkede bin 444 Iraklı’nın elinde ülkelerine geri gönderileceklerine dair resmi tebligat bulunuyor. Bu kişilerden 199’u geri gönderim için göçmenlerin iadesinden sorumlu kurumlarda polis gözetiminde tutuluyor.

Kararın arkasında Detroit’te göçmenlerin sorunlarıyla ilgilen ACLU adlı insan hakları örgütünün bölgedeki 114 Hristiyan Iraklı’nın iadesinin durudurulmasıyla ilgili başvurusu yatıyor. Örgüt, bu kişilerin ülkelrine iade edilmesi halinde işkenceye maruz kalıp öldürülebileceklerini savunuyor.

Mahkeme Başkanı Hakim Mark Goldschmied, açıkladığı yedi sayfalık kararında “Bu kişilerin iadesinin yol açacağı sorunların ABD yönetiminin onların iadesinden öngördüğü faydadan çok daha fazla olduğunu” belirtti. Kararın, bu durumdaki insanlara iadelerine itiraz etmeleri için gereken hukuki desteği bulmak için süre kazandıracığını ifade edildi.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER