(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

2017’nin en çirkin köpeği seçildi

ABD’de düzenlenen ‘Dünyanın En Çirkin Köpeği’ yarışmasında yılın birincisi Napoli Mastifi cinsi Martha oldu. İlginç yarışma, barınaklarda yaşayan köpeklerin sahiplendirilmesine dikkat çekmeyi amaçlıyor. Yarışmanın yıldızı Martha ABD’nin California eyaletinin Petaluma kentinde düzenlenen yarışmada, şimdiye dek en çok ilgiyi genellikle yaşlı ve daha küçük cins köpekler çekiyordu. Ancak bu yılın yıldızı 3 yaşında ve 57 kilo […]

2017’nin en çirkin köpeği seçildi
29 Haziran 2017 - 8:23 'de eklendi ve 222 kez görüntülendi.

ABD’de düzenlenen ‘Dünyanın En Çirkin Köpeği’ yarışmasında yılın birincisi Napoli Mastifi cinsi Martha oldu. İlginç yarışma, barınaklarda yaşayan köpeklerin sahiplendirilmesine dikkat çekmeyi amaçlıyor.

USA, California, World's Ugliest Dog winner, Martha, Neapolitan Mastiff (Getty Images/AFP/J. Edelson)

Yarışmanın yıldızı Martha

ABD’nin California eyaletinin Petaluma kentinde düzenlenen yarışmada, şimdiye dek en çok ilgiyi genellikle yaşlı ve daha küçük cins köpekler çekiyordu. Ancak bu yılın yıldızı 3 yaşında ve 57 kilo ağırlığındaki Napoli Mastifi cinsi Martha oldu. Martha, California/Sonoma County’de bulunduğunda bakımsızlıktan neredeyse kör olmak üzereydi. Tekrar görebilmesi için birçok kez ameliyat olması gerekti.

USA Kalifornien Wettbewerb Worlds Ugliest Dog (Getty Images/J. Sullivan)

Yarışmanın en yaşlısı ikinci oldu

İkincilik ödülü yarışmaya katılan en yaşlı köpek Moe’ya gitti. Brüksel griffonu ve Pug kırması 16 yaşındaki Moe, görme ve duyma yeteneğini kaybetmiş olsa da bu minik savaşçının koku alma kabiliyeti hâlâ kusursuz çalışıyor.

USA Kalifornien Wettbewerb Worlds Ugliest Dog (Getty Images/J. Sullivan)

Atlas Okyanusu’nu aştı

14 yaşındaki tüysüz Chase, yarışmaya katılabilmek için Atlas Okyanusu’nu aştı. Sahibiyle birlikte İngiltere’de yaşayan Chase, yarışmada üçüncü oldu.

USA Kalifornien Wettbewerb Worlds Ugliest Dog (Getty Images/J. Sullivan)

Bağış toplanıyor

Dünyanın En Çirkin Köpeği yarışması barınaklardaki köpeklerin sahiplendirilmesi konusuna dikkat çekmeyi hedefliyor. Bazı yarışmacılar ise yardım derneklerine önemli miktarda bağış toplanmasına önayak oluyor. Örneğin Icy birçok AIDS ile mücadele derneğine 10 bin dolar toplanmasını sağladı. Icy eskiden California/Butte County’de yaşayan bir istifçinin köpeğiymiş.

USA Kalifornien Wettbewerb Worlds Ugliest Dog (Getty Images/J. Sullivan)

Önemli olan iç güzelliği

Yarışmanın amacı aslında eski sahipleri tarafından çirkin oldukları gerekçesiyle terk edilen bu köpeklerin iç güzelliklerine dikkat çekmek. Yarışmacılar bu nedenle iyi huylu olmaları, alışılmadık davranışları, kişilikleri ve izleyicilere verdikleri tepkiler açısından da değerlendiriliyor. Sahiplerine göreyse hiçbiri çirkin değil, onlarınki “ilk görüşte aşk!”

 

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER