(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Yabancının Almanya’da ev bulması zor

Almanya’da yapılan bir araştırmaya göre kökenlerinden dolayı ev bulmakta en fazla Türk ve Arap erkekleri zorluk çekiyor. Ayrımcılık yapanların başında Münihli ev sahipleri geliyor. Almanya’da yapılan bir araştırma, ev sahiplerinin kiralık konut arayan yabancılara Almanlara göre ayrımcılık yaptıklarını ortaya çıkardı. Bavyera Radyosu’nun yaptırdığı araştırmaya göre, ev sahibinin tercih etmediği yabancıların başında Türk ve Araplar erkekleri […]

Yabancının Almanya’da ev bulması zor
27 Haziran 2017 - 0:24 'de eklendi ve 49 kez görüntülendi.

Almanya’da yapılan bir araştırmaya göre kökenlerinden dolayı ev bulmakta en fazla Türk ve Arap erkekleri zorluk çekiyor. Ayrımcılık yapanların başında Münihli ev sahipleri geliyor.

Almanya’da yapılan bir araştırma, ev sahiplerinin kiralık konut arayan yabancılara Almanlara göre ayrımcılık yaptıklarını ortaya çıkardı. Bavyera Radyosu’nun yaptırdığı araştırmaya göre, ev sahibinin tercih etmediği yabancıların başında Türk ve Araplar erkekleri geliyor.

‘Spiegel’ dergisiyle ortaklaşa yapılan araştırmada hayali kimlikle ve içeriği benzeşen 20 bin arama ilanı verildi. Ev arayanlar için Alman, Türk, Arap, Polonyalı ve İtalyan isimleri kullanıldı.

Başvurulardaki hemen bütün Alman isimliler kiralık evi gezmek için davet edilirken, Türk ve Arap isimleriyle verilen ilanların dörtte biri olumsuz yanıt aldı.

On büyük kenti kapsayan araştırma yabancılara en fazla ayrımcılığın Münih ve Frankfurt’ta yapıldığını gösterdi. Araştırmaya göre Münih’te kiralık konut arayan yabancıların görüşmeye çağrılma ihtimali Almanlarınkinin yarısını ancak buluyor. Yabancı ve Alman kiracılar arasında en ay ayrımcılık yapılan kentlerin ise Magdeburg ve Leipzig olduğu belirlendi.

© Deutsche Welle, UHA Haber

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER