(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

5 ilginç yoga tekniği

Yoga yapan birçok insan için asanalar tek başına yeterli olmuyor. İşte daha iyi konsantre olmak ya da keçilerin yardımı ile özel atmosfer yaratmak için yapılan beş ilginç yoga tekniği. Kahkaha yogası Kahkaha yogası vücuda gerekli denge ve rahatlamayı sağlamayı amaçlıyor. Yoga yapay kahkahalarla başlıyor: “Hohoho” ya da “Hahaha” gibi. Gerçek kıkırdama hissinin ise kısa süre […]

5 ilginç yoga tekniği
26 Haziran 2017 - 10:13 'de eklendi ve 139 kez görüntülendi.

Yoga yapan birçok insan için asanalar tek başına yeterli olmuyor. İşte daha iyi konsantre olmak ya da keçilerin yardımı ile özel atmosfer yaratmak için yapılan beş ilginç yoga tekniği.

Eine Gruppe von Yogi macht Lachyoga-Übungen (Foto: dpa)

Kahkaha yogası

Kahkaha yogası vücuda gerekli denge ve rahatlamayı sağlamayı amaçlıyor. Yoga yapay kahkahalarla başlıyor: “Hohoho” ya da “Hahaha” gibi. Gerçek kıkırdama hissinin ise kısa süre sonra kendiliğinden gelmesi gerekiyor. Kahkaha yogası vücuttaki gerginliği gideriyor, bağışıklık sistemini güçlendiriyor ve şüphesiz yoganın en kolay şekli.

Yoga-Stunde im Wiener Museum Albertina (Foto: DW)

Müzede yoga

Viyana’daki Albertina Müzesi’nin kapıları ziyaretçilerden önce yogilere açılıyor. Sabah 9:30’da müzenin gösterişli salonlarında yoga dersleri başlıyor. Müze meditasyona uygun bir ortamda yoga için en iyi koşulları oluşturuyor. Ziyaretçilere kapıları 10’da açılan müzeye giriş ücreti de yogilerin kurs ücretine dahil.

Eine Frau und zwei Kinder praktizieren Luftyoga (Foto: picture-alliance/AA/S. Karacan)

Havada yoga

Sanki yerde yapılan yoga yeterince zor değilmiş gibi bir de havada asılı olarak yapılanı var. Bunun için tavana hamak benzeri bir kumaş asılıyor. Yogiler burada uzanmış ya da oturmuş şekilde asana yapıyor. Bu teknik esnek bir vücut gerektirirken zor egzersizlerin yapılabilmesine de yardımcı oluyor.

Zwei Frauen praktizieren Yoga mit Ziegen (Foto: Reuters/B.Snyder)

Oğlaklarla yoga

Konsept oldukça basit. Yoga yaparken odada oğlaklar dolaşıyor. Hayvanlar yoga pozisyonundaki yogilerin çok da umurunda değil ama geviş getiren sevimli hallerinin rahatlatıcı bir etkisi var. Keçilerin tedavi edici etkisi kanıtlandığından bu yana bu tarz yogalar daha çok ilgi görüyor. Kötü kokudan rahatsız olma endişesine gerek yok. Zira sadece tekeler kokuyor.

Teilnehmer eines Bieryoga-Kurses praktizieren eine Yogaübung mit Bierflasche (Foto: dpa)

Bira ile yoga

Güneşi selamlamak yerine “şerefe”. Bu yoga, uzakdoğu sporunu bira ile birleştiriyor. Her egzersiz sonrası ödül olarak birkaç yudum bira içiliyor. Katılımcılar bir saatte iki şişe bira bitiriyor. Yudum sayısı arttıkça yoga figürlerinin hakkını vererek yapmak da zorlaşıyor.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER