(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, “Faiz sistemine yeni alternatifler için çalışıyoruz”

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan,  “Türkiye’nin en büyük limanı olan Mersin Limanı bugün ülkemizin en büyük ihracat kapılarından biri konumunda. Özellikle Ortadoğu ülkeleriyle kurulan ihracat ağları açısından limanın kıymeti çok büyük. Mersin en fazla narenciyeyle anılıyor belki ama bu topraklar onlarca tarım ürününü bağrında yetiştirebilen bereketli topraklardır.” dedi. MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, (UHA) Uluslararası […]

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, “Faiz sistemine yeni alternatifler için çalışıyoruz”
25 Haziran 2017 - 8:55 'de eklendi ve 90 kez görüntülendi.

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan,  “Türkiye’nin en büyük limanı olan Mersin Limanı bugün ülkemizin en büyük ihracat kapılarından biri konumunda. Özellikle Ortadoğu ülkeleriyle kurulan ihracat ağları açısından limanın kıymeti çok büyük. Mersin en fazla narenciyeyle anılıyor belki ama bu topraklar onlarca tarım ürününü bağrında yetiştirebilen bereketli topraklardır.” dedi.

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, (UHA) Uluslararası Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada, Türkiye’nin 16 Nisan’da yeni bir döneme girdiğini ifade etti ve şöyle konuştu:

“Bunun bizdeki karşılığı şu; artık cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçişle birlikte hepimiz için hedeflerimize daha fazla odaklanma zamanı. Bizler bir iş adamının temel amaçlarından biri işinde başarı olmak ve bu başarının maddi karşılığını almak.

Biz yine MÜSİAD olarak yalnız kendi menfaati için değil, ülkesinin refahı için çalışan iş adamlarını temsil ediyoruz. Bu noktada her zaman ülkemizin, halkımızın yanında olacağız. Biz yeni dönemi doğru okumak gerektiğini her fırsatta dile getiriyoruz. Çünkü artık dünyanın en güçlü 10 ekonomisi arasına girmeyi hedefliyoruz.”

“Mersin’i önümüzdeki süreçte Şanghay gibi görmek istiyoruz” diyen Abdurrahman Kaan, Mersin’i dünyanın en büyük limanlarından birisi haline getirmek istediklerini belirterek, “Gerek şahsi, gerek MÜSİAD adına yaptığım konuşmalarda özellikle üzerine basarak dile getirdiğim bir faiz konusu var. Mevcut yüksek faizlerle yeni yatırımlara cesaret etmek, var olan yatırımları geliştirmek çok zor.

Biz iş adamını yatırım için ikna etsek de böyle bir yükün altına girmeye ikna edemiyoruz. Dolayısıyla girişimci iş adamlarının yatırımdan caymasını engellemek, istihdam sorunun ortadan kaldırmak için faiz sistemine yeni alternatifler için çalışıyoruz. İnşallah bunu da yakında Türkiye gündemine getireceğiz.”dedi.

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, iş adamları olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını, güçlü Türkiye’nin, iş adamlarının omuzlarında yükseleceğini sözlerine ekledi.

 

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER