(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

ABD’ye de söyledik…Asla müsaade etmeyeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘Akçakale’den sesleniyorum. Yanınızda kim olursa olsun arkanızda kim olursa olsun bilesiniz ki Türkiye Cumhuriyeti devleti silahlı kuvvetleri ile Suriye’nin kuzeyinde bir devlet kurulmasına asla müsaade etmeyecektir.’ dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan Şanlıurfa Akçakale’de halka hitap etti. Erdoğan terör örgütlerine destek veren ülkelere seslenerek “Güneyimizde PYD, YPG bunlar bir gayretin içerisindeler. Akçakale’den sesleniyorum. Yanınızda kim olursa […]

ABD’ye de söyledik…Asla müsaade etmeyeceğiz
24 Haziran 2017 - 2:48 'de eklendi ve 102 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘Akçakale’den sesleniyorum. Yanınızda kim olursa olsun arkanızda kim olursa olsun bilesiniz ki Türkiye Cumhuriyeti devleti silahlı kuvvetleri ile Suriye’nin kuzeyinde bir devlet kurulmasına asla müsaade etmeyecektir.’ dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Şanlıurfa Akçakale’de halka hitap etti. Erdoğan terör örgütlerine destek veren ülkelere seslenerek “Güneyimizde PYD, YPG bunlar bir gayretin içerisindeler. Akçakale’den sesleniyorum. Yanınızda kim olursa olsun arkanızda kim olursa olsun bilesiniz ki Türkiye Cumhuriyeti devleti silahlı kuvvetleri ile Suriye’nin kuzeyinde bir devlet kurulmasına asla  müsaade etmeyecektir. Bunu biz ABD’ye de söyledik diğer ülkelere de söyledik” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları:

Ramazan’ı Şerif’inizi, Ramazan Bayramınızı tebrik ediyorum. 16 Nisan’da Türkiye’nin 3. şehri olarak bize verdiğiniz destekten dolayı teşekkür ediyorum. Akçakale yüzde 95’in üzerinde evet demek suretiyle Türkiye’de bir çok şeyi yıktı. Siz bizi sevdiniz biz de sizi seviyoruz.

SİZİN BU DURUŞUNUZLA TERÖRÜ GÖMECEĞİZ

İnşallah sizlere layık olmaya çalışacağız. Şunu unutmayın, bizler özellikle terörle mücadelede inşallah sizlerin bu duruşu var ya sizin bu duruşunuzla birlikte terörü gömeceğiz. Akçakale ortaya koyduğu bu duruşu ile tam bir Ensar olma özelliğini ortaya koydu. Siz Suriyeli muhacirlere Ensar oldunuz onlara gönlünüzü açtınız. Şu anda Akçakale’nin nüfusundan fazla burada Suriyeli muhacirlerin olduğunu biliyorum.

AVRUPA SÖZÜNÜ TUTMADI 

Siz, yılgınlık göstermediniz. Bunlar nereden geldi demediniz kucağınızı açtınız ve çorbanızı onlarla paylaştınız. Onun için şahsım milletim adına sizlere teşekkür ediyorum. Avrupalı batılı bin kişi iki bin kişi üç bin kişi 5 bin kişi misafir edemezken onlara kapısını açamazken elhamdülillah Türkiye 2 milyona kapısını açtı. Şu ana kadar yaptığımız harcamalar 30 milyar dolara yaklaşıyor. Avrupa sözünü tutmadı ama biz şuna inanıyorduk veren el alan elden hayırlıdır.

Biz bölücü olmayacağız Arapmış Kürtmüş Türkmüş bu ayrımı yapmayacağız ve 80 milyonu kucaklayacağız. Çünkü biz yaratılanı yaratandan ötürü sevdik.

 İZİN VERMEYECEĞİZ 

Güneyimizde PYD, YPG bunlar bir gayretin içerisindeler. Akçakale’den sesleniyorum. Yanınızda kim olursa olsun arkanızda kim olursa olsun bilesiniz ki Türkiye Cumhuriyeti devleti silahlı kuvvetleri ile Suriye’nin kuzeyinde bir devlet kurulmasına asla  müsaade etmeyecektir. Bunu biz ABD’ye de söyledik diğer ülkelere de söyledik.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER