(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

‘Toprak Dede’ Hayrettin Karaca’dan Bayram Mesajı

Tema Vakfı Yalova Temsilciliği, Ramazan Bayram öncesi ‘Toprak Dede’ olarak bilinen TEMA Vakfı’nın kurucusu Hayrettin Karaca’yı ziyaret ettik. Tema Vakfı Yalova Temsilcisi Faruk Tezcan, Karaca’nın o her zamanki söylemiyle yine önemli nasihatlarda bulunduğunu söyledi. Hayrettin Karaca’nın, ziyaret sırasında konuklarına toprağın önemine dikkat çektiğine vurgu yapan Tezcan, ‘Toplumsal Barış’ın topraktan geleceğini ve topraklarımıza daime daha fazla  […]

‘Toprak Dede’ Hayrettin Karaca’dan Bayram Mesajı
23 Haziran 2017 - 19:35 'de eklendi ve 195 kez görüntülendi.

Tema Vakfı Yalova Temsilciliği, Ramazan Bayram öncesi ‘Toprak Dede’ olarak bilinen TEMA Vakfı’nın kurucusu Hayrettin Karaca’yı ziyaret ettik.

Tema Vakfı Yalova Temsilcisi Faruk Tezcan, Karaca’nın o her zamanki söylemiyle yine önemli nasihatlarda bulunduğunu söyledi.

Hayrettin Karaca’nın, ziyaret sırasında konuklarına toprağın önemine dikkat çektiğine vurgu yapan Tezcan, ‘Toplumsal Barış’ın topraktan geleceğini ve topraklarımıza daime daha fazla  sahip çıkılmasını istediğini açıkladı.

HAYRETTİN KARACA ile ilgili görsel sonucu

‘Toprak Dede’ Hayrettin Karaca

Faruk Tezcan, çalışmalarından dolayı 650 bine ulaşan TEMA gönüllülerine de teşekkür eden ‘Toprak Dede’ Karaca’nın, “Tüm vatandaşlarımızın Ramazan Bayramı’nı gönülden kutluyor ve gözlerinden öpüyorum. Geleneklerimize ve adetlerimize sahip çıkalım. Olanın olmayana, bilenin bilmeyene borcu vardır, kültürümüzü asla unutmayalım. Dünya Barışı Anadolu’nun bu kültüründen gelecektir. Her şeyi ihtiyacımız kadar tüketelim. Dil birliğimize sahip çıkalım” dedi.

YALOVA, UHA Haber

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER