(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Fransa’da 72 yıllık sıcaklık rekoru kırıldı

Fransa’da 1945 yılından beri önceki gün en sıcak haziran günü yaşandı. Fransa’da 1945 yılından beri dün en sıcak haziran günü yaşandı. Fransa Meteoroloji Enstitüsü’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, ülke çapında sıcaklık ortalaması dün 26.4 dereceye ulaşarak 1945’ten beri yapılan ölçümlerde rekor kırdı. Toplam 95 ili bulunan ve Paris’in de içinde bulunduğu 67 ilinde halen dört […]

Fransa’da 72 yıllık sıcaklık rekoru kırıldı
23 Haziran 2017 - 1:47 'de eklendi ve 107 kez görüntülendi.

Fransa’da 1945 yılından beri önceki gün en sıcak haziran günü yaşandı.

Fransa’da 1945 yılından beri dün en sıcak haziran günü yaşandı.

Fransa Meteoroloji Enstitüsü’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, ülke çapında sıcaklık ortalaması dün 26.4 dereceye ulaşarak 1945’ten beri yapılan ölçümlerde rekor kırdı.

Toplam 95 ili bulunan ve Paris’in de içinde bulunduğu 67 ilinde halen dört kademeli alarm seviyesinin en üstünün bir altındaki turuncu alarm düzeyinin geçerli olduğu Fransa’da bir önceki haziran ayı rekoru 28 Haziran 2005’te 26.1 ile kırılmıştı.

Bazı yerlerde dün 37 dereceyi bulan sıcaklıkların yarından itibaren azalması bekleniyor.

Fransa’nın özellikle batı ve güney bölgelerini etkileyen sıcaklıklar nedeniyle hükümet, kreşlerde ve okullarda çocukların korunması için bazı önlemler alınmasını istemişti.

Yağışların az olması nedeniyle hava kirliliğinin de yaşanması üzerine bazı trafik önlemleri de alınan Paris’te ise sıcaklık bugün 34 derece olarak ölçüldü.

Yaşlı nüfusun fazla olduğu Fransa’da sıcaklıklar nedeniyle yaşlı ölümlerine sıklıkla rastlanıyor.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER