(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Kılıçdaroğlu’ndan skandal sözler: Darbeye direnenler ceza almalı

15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan 249 vatan evladı için kılını kıpırdatmayan CHP lideri Kılıçdaroğlu, o gece halktan dayak yiyen 3 darbeci asker için harekete geçti. Hain kalkışmanın yaşandığı gece dayak yiyen birkaç askeri öne süren Kılıçdaroğlu, darbe karşıtı sivillerin ceza alması gerektiğini söyledi. CHP Lideri Kılıçdaroğlu, partisinin seyyar grup toplantısında darbeci askerleri savundu. Hain […]

Kılıçdaroğlu’ndan skandal sözler: Darbeye direnenler ceza almalı
22 Haziran 2017 - 0:55 'de eklendi ve 110 kez görüntülendi.

15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan 249 vatan evladı için kılını kıpırdatmayan CHP lideri Kılıçdaroğlu, o gece halktan dayak yiyen 3 darbeci asker için harekete geçti.

Hain kalkışmanın yaşandığı gece dayak yiyen birkaç askeri öne süren Kılıçdaroğlu, darbe karşıtı sivillerin ceza alması gerektiğini söyledi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, partisinin seyyar grup toplantısında darbeci askerleri savundu. Hain kalkışmanın yaşandığı gece dayak yiyen birkaç askeri öne süren Kılıçdaroğlu, darbe karşıtı sivillerin ceza alması gerektiğini söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Ankara’dan başlattığı yürüyüşün 6. gününde partisinin grup toplantısını Çamlıdere Sapağı’nda yaptı. CHP adeta seyyar grup toplantısı gerçekleştirdi.  CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun gündeminde yine FETÖ’cü 15 Temmuz darbe girişimi vardı.  Hainlerin kalkışmasını ‘kontrollü darbe’ diyerek küçümseyen Kılıçdaroğlu, FETÖ’cülerin tezlerini destekleyen açıklamalarda bulundu. Başta medyadaki tetikçiler olmak üzere tüm kriptoların avukatlığına soyunan Kılıçdaroğlu şimdi de darbeci askerleri savunarak muhtemel bir kalkışma halinde sokağa inecek vatandaşa gözdağı vermeye çalışıyor. Kanlı darbe kalkışmasından önce FETÖ’cülere açık açık destek çıkan Kılıçdaroğlu, örgütle mücadeleyi de engellemek istemişti.

Şehitlerin eli yakasında

“Bana bir söz verilmişti. Ben kendileriyle görüşürken dedim ki, 249 şehidimiz var doğrudur” diyerek sözlerine başlayan Kılıçdaroğlu, o gece halktan dayak yiyen 3 darbeci askeri gündeme getirdi. FETÖ’cü darbe girişiminde şehit olan 249 vatan evladı için kılını kıpırdatmayan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, “Onların da hakkını savunmamız lazım” diyerek dayak atan darbe karşıtı sivillerin ceza alması gerektiğini savundu.

Vatandaşları yok saydı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısı üzerine tüm Türkiye, terör örgütü FETÖ’nün eli kanlı teröristlerine karşı sokaklara döküldü. Bütün vatandaşlar darbeyi önlemek için hayatını hiçe saydı. Sokağa çıkan halk, ağır silahlarla taranırken uçaklarla da bombalanıyordu. O gece herkes tankların altında kalmayı bile göze aldı. Tansiyonun yükseldiği o anlarda 1-2 asker vatandaşlardan dayak yedi. Oysa ki askerlerin birçoğu halk tarafından koruma altına alınarak karakollara teslim edilmişti.

Yargıya müdahale girişimi

Yaptığı görüşmelerde, faillerin mahkemeye çıkarılacağı sözünü aldığını belirten Kılıçdaroğlu, “Çok rahat ve kontrolsüz yalan söyleyebilirler, at işkembeden gitsin” diyerek yargıyı hedef aldı. ‘Kontrolsüz yalan’ ifadesini kullanan CHP lideri, ‘Kontrollü darbe’ söylemine atıfta bulundu. Bu söylem darbe girişiminin başından bu yana FETÖ elebaşı Gülen ve teröristlerinin söylemi olarak dikkat çekmişti.

Teröristlere selam gönderdi

Kılıçdaroğlu, darbe soruşturması kapsamında tutuklanan askerlerin hapiste tutulmasından da şikayet etti. CHP lideri daha da ileri giderek askerlerle, KHK ile ihraç edilen DHKP-C’li teröristler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’yı bir tuttu. Kılıçdaroğlu iki isme de selam gönderdi. Kılıçdaroğlu ayırıca FETÖ’nün medya yapılanması soruşturmasını da eleştirdi. Nazlı Ilıcak, Murat Aksoy ve Atilla Taş gibi kişilerin isimlerini vererek destek çıktı.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER