(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Finale Yaklaştı

Türkiye’de İlk Kez TRT1’de! Türk televizyonculuk tarihinde bir ilk olan “Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması” Ramazan ayı boyunca gönüllere taht kurdu. TRT1’in Türkiye’de bir ilki daha gerçekleştirerek ekranlara getirdiği; “Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması”, özgün formatıyla Ramazan ayı boyunca tüm İslam alemi ile buluştu. Ramazan ayı boyunca her gün izleyisine Kur’an ziyafeti yaşatan programın her […]

Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Finale Yaklaştı
19 Haziran 2017 - 2:26 'de eklendi ve 128 kez görüntülendi.

Türkiye’de İlk Kez TRT1’de! Türk televizyonculuk tarihinde bir ilk olan “Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması” Ramazan ayı boyunca gönüllere taht kurdu.

TRT1’in Türkiye’de bir ilki daha gerçekleştirerek ekranlara getirdiği; “Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması”, özgün formatıyla Ramazan ayı boyunca tüm İslam alemi ile buluştu.

Ramazan ayı boyunca her gün izleyisine Kur’an ziyafeti yaşatan programın her bölümünde beş yarışmacı gün birinciliği için yarışıyor.

Stüdyodaki seyircilerin oyları ve jüri üyelerinin puanlamalarıyla belirlenen günün birincileri, hafta finalinde yarışıyor.

BÜYÜK FİNAL KADİR GECESİ’NDE

Hafta finallerinin birincileri ve jüri üyelerinin korumaya aldığı yarışmacılar “KADİR GECESİ” yayınlanacak olan büyük finalde yarışacaklar.

Yarışmacılar hafta finallerine ve büyük finale Selatin Cami (Osmanlı sultanlarının ve eşlerinin yaptırdığı camiler) imamları rehberliğinde hazırlanıyor.

Programın Sunuculuğunu Diyanet İşleri Başkanlığı Radyosu Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Cihat Kılıç, sahne arkası sunuculuğunu ise 80’ler dizisinin sevilen oyuncusu Hacı Ali Konuk üstleniyor.

Jüri koltuğunda Dr. Mehmet Ali Sarı (İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Öğretim Görevlisi), Halil Necipoğlu (Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii İmam Hatibi) ve Osman Egin (DİB Haseki Abdurrahman Gürses Eğitim Merkezi Müdürü) otururken, hafta finallerinde program baş danışmanı Hafız Osman Şahin (DİB Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı) de konuk jüri olarak bulunuyor.

BÜYÜK ÖDÜL 50 TAM ALTIN

Ramazan ayı boyunca seyircisine tilavet ziyafeti yaşatan Kur’an-ı Kerim Güzel Okuma Yarışması aynı zamanda yarışmacılarına bol miktarda ödüller dağıtıyor.

Tüm katılımcılara 1 tam altın; gün birincilerine 3 tam altın; hafta birincilerine 5 tam altın hediye edilliyor ve yarışmanın final gününde ise yarışmanın 3.’süne 10 tam altın, 2.’sine 20 tam altın ve 1.’sine ise 50 tam altın ödül verilecektir.

İslam âleminin sevinçle idrak ettiği  Ramazan ayında, TRT1 izleyicilerini her yıl olduğu gibi yine zengin bir Ramazan ekranı bekledi.

‘Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’, Ramazan boyunca her gün TRT1’de! 23.30’da  ekrana geliyor ve haftanın finali salı günü saat 20.45’te.

 HABER : Mustafa SALMAN

Share
Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER