(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

KSO Başkanı Zeytinoğlu, Mayıs ayı bütçe rakamlarını (UHA) Uluslararası Haber Ajansı’na değerlendirdi

Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Maliye Bakanlığı tarafından açıklanan Mayıs ayı bütçe rakamlarını değerlendirerek, Mayıs ayında bütçe  6,4 milyar TL fazla vererek iyi bir performans gösterdiğini açıkladı. Ayhan Zeytinoğlu, “Bu bizim savunduğumuz ve istediğimiz bir tablo. Ekonomimizden rahatlatan rakamlar gelmeye devam ediyor ve bu eğilimin önümüzdeki aylarda da sürmesini istiyoruz.” dedi. Gelir ve gider […]

KSO Başkanı Zeytinoğlu, Mayıs ayı bütçe rakamlarını (UHA) Uluslararası Haber Ajansı’na değerlendirdi
19 Haziran 2017 - 14:58 'de eklendi ve 102 kez görüntülendi.

Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Maliye Bakanlığı tarafından açıklanan Mayıs ayı bütçe rakamlarını değerlendirerek, Mayıs ayında bütçe  6,4 milyar TL fazla vererek iyi bir performans gösterdiğini açıkladı.

Ayhan Zeytinoğlu, “Bu bizim savunduğumuz ve istediğimiz bir tablo. Ekonomimizden rahatlatan rakamlar gelmeye devam ediyor ve bu eğilimin önümüzdeki aylarda da sürmesini istiyoruz.” dedi.

Gelir ve gider alt kalemlerine ilişkin de değerlendirmede bulunan Zeytinoğlu, Mayıs ayında bütçeye en büyük katkının vergi gelirlerinden yansıdığını hatırlatarak, vergi gelirlerinin  Mayıs ayında yüzde 20,3, yılın ilk beş ayında ise 14,3 oranında arttığını ve iderler tarafında ise faiz giderlerinde Mayıs ayında yüzde 27,3’lük azalışın bütçeye olumlu yansıdığını ifade etti.

Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, beş aylık döneme ilişkin yaptığı değerlendirmede ise, “Ocak-Mayıs döneminde bütçe gelirleri yüzde 10,5 oranında artarak 255,3 milyar TL, giderler ise yüzde 20,2 oranında artarak 266,8 milyar TL gerçekleşti ve 11,5 milyar TL bütçe açığı verildi. Bu açıkta ekonomik büyümeyi desteklemek amacıyla yapılan teşviklerin etkisi olduğunu biliyoruz. Her zaman vurguladığımız, ekonomimiz için denk bütçe disiplinini savunuyoruz.” dedi.

 KOCAELİ, UHA Haber

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER