(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Hava sıcaklıkları 6-10 derece azalacak

Mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklıklarının yarın Balkanlar üzerinden gelecek serin havayla birlikte kuzeybatı kesimlerden başlayarak hissedilir derecede azalacak. Mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklıklarının  bugün Balkanlar üzerinden gelecek serin havayla birlikte kuzeybatı kesimlerden başlayarak hissedilir derecede azalacağı tahmin ediliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, kuzeybatı kesimlerinde Trakya’dan başlayacak sağanak ve gök gürültülü […]

Hava sıcaklıkları 6-10 derece azalacak
18 Haziran 2017 - 1:33 'de eklendi ve 98 kez görüntülendi.

Mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklıklarının yarın Balkanlar üzerinden gelecek serin havayla birlikte kuzeybatı kesimlerden başlayarak hissedilir derecede azalacak.

Mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklıklarının  bugün Balkanlar üzerinden gelecek serin havayla birlikte kuzeybatı kesimlerden başlayarak hissedilir derecede azalacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, kuzeybatı kesimlerinde Trakya’dan başlayacak sağanak ve gök gürültülü sağanak, bugün Türkiye’nin iç ve batı kesimlerinde etkili olacak.

Yağışlar  bugün, Marmara’nın güneyi (Balıkesir, Bursa, Bilecik ve Çanakkale’nin doğusu), Ege (Manisa, Afyonkarahisar, Kütahya, Uşak), İç Anadolu’nun kuzeybatısı (Eskişehir ve Çankırı ile Ankara’nın kuzey ve batı çevrelerinde), Batı Karadeniz’in iç kesimleri (Bolu, Karabük, Kastamonu) ile Göller yöresinde (Isparta) yerel olarak kuvvetli olacak.

Kuzey iç ve batı kesimlerinde görülmesi beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak, pazartesi gününden Marmara’nın doğusu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Bursa, Balıkesir ve Tekirdağ), İç Ege (Afyon, Kütahya), Batı Akdeniz (Antalya, Isparta ve Burdur’un doğusu), İç Anadolu’nun kuzeyi (Ankara, Eskişehir, Çankırı, Yozgat, Kırıkkale, Kırşehir) ile Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimlerinde (Bolu, Karabük, Kastamonu, Çorum ve Amasya) yerel olarak kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olacak.

Sağanak ve gök gürültülü sağanak ise salı gününden itibaren kuzey ve iç kesimlerde, çarşamba günü ise doğu kesimlerde etkisini sürdürecek.

Bugün kuzeybatı kesimlerde, pazartesi günü kuzey, iç ve batı bölgelerde, salı günü doğu bölgelerde hissedilir derecede (6 -10 derece) azalarak mevsim normallerinin altına düşecek hava sıcaklıklarının, salı günü kuzeybatı kesimlerden başlayarak tekrar artacağı tahmin ediliyor.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER