(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Başbakan Yıldırım’dan Kılıçdaroğlu’na ‘yürüyüş’ tepkisi

Başbakan Binali Yıldırım, Diyarbakır’ın Sur ilçesinde konuşma yaptı. Başbakan Yıldırım’ın açıklamalarından satırbaşları: 6-7 Ekim tarihini hatırlayın. Milleti sokağa çağırdılar. Terör örgütlerine vatandaşlarımızı hedef gösterdiler. 53 masum insanın canına kast ettiler. Yasin Börü’yü öldürdüler bir de işkence ettiler. Ama şimdi bunları yapanlar hesabını veriyor, verecekler. Çünkü hiç kimse Diyarbakır’ı Türkiye’nin teminatı Peygamberler şehri sahabiler şehri Diyarbekir’in […]

Başbakan Yıldırım’dan Kılıçdaroğlu’na ‘yürüyüş’ tepkisi
17 Haziran 2017 - 0:20 'de eklendi ve 269 kez görüntülendi.

Başbakan Binali Yıldırım, Diyarbakır’ın Sur ilçesinde konuşma yaptı.

Başbakan Yıldırım’ın açıklamalarından satırbaşları:

6-7 Ekim tarihini hatırlayın. Milleti sokağa çağırdılar. Terör örgütlerine vatandaşlarımızı hedef gösterdiler. 53 masum insanın canına kast ettiler. Yasin Börü’yü öldürdüler bir de işkence ettiler. Ama şimdi bunları yapanlar hesabını veriyor, verecekler. Çünkü hiç kimse Diyarbakır’ı Türkiye’nin teminatı Peygamberler şehri sahabiler şehri Diyarbekir’in güzel insanlarını dize getiremez.

Biz geçen yıl buraya geldiğimizde dedik ki bu çukurları kazanlar bu çukurda kendilerini yok edecekler. Bu çukurlara onları gömeceğiz dedik. Şimdi artık gün bunların verdiği zararları ortadan kaldırma günüdür. Şimdi artık birlik olma beraber olma birlikte Türkiye olma zamanıdır.

Diyarbakır’ın ihtiyaçlarını biliyoruz. Diyarbakır’ın birinci derdi terörden şehri temizlemek. Terörü buradan kökünü kazımak. Şimdi terörün Diyarbakır’dan kökü kazındı mı? Artık terör örgütü esnafımıza sanatkarımıza vatandaşlarımıza tehdit ederek haraç alarak zulüm yapabiliyor mu hayır. Çünkü Türkiye güçlüdür, Türkiye vatandaşının yanındadır, devlet vatandaşının yanındadır. onlara bir  daha nefes aldırmayacağız göz açtırmayacağız.

DİYARBAKIR İHANETE GEÇİT VERMEZ 

İhtiyacımız olan nedir ihtiyacımız olan birliktir beraberliktir kardeşliktir. İşte Ulu Cami 639 yılından bu yana ayakta. İşte bu camiler bu tarih bizim gurur duyduğumuz geçmişimizdir. Bakın, bu toprakların evladı Selahaddin Eyyubi ne diyor ‘Hataları affet ama ihaneti asla affetme’. İhaneti affeder miyiz asla. İşte bu Diyarbakır ihanete geçit vermez. Diyarbakır ay yıldızlı bayrağına her zaman sahip çıkmıştır sahip çıkmaya devam edecek.

ADALET SOKAKTA BULUNMAZ, YÜRÜYECEKSEN DARBEYE KARŞI YÜRÜ 

Siz değil misiniz Cumhurbaşkanımızın 15 Temmuz’da meydanlara inin dediğinde bu meydanları siz doldurmadınız mı? Alçak darbecilere hak ettikleri cevabı siz vermediniz mi? O gün meydanlara inmeyenler sokaklarda yürümeyenler bu şimdi tutmuşlar Ankara’dan İstanbul’a yürüyorlar. Yürüyeceksen darbeye karşı yürüyeceksin.

DİYARBAKIR’I BÖLGENİN BİR NUMARASI YAPMAYA KARARLIYIZ  

Diyarbakır’ı bölgenin parlayan yıldızı bir numarası yapmaya kararlıyız. Sizin hemşeriniz Cahit Sıtkı ne güzel söylemiş ‘Memleket isterim gök mavi dal yeşil tarla sarı olsun. Kuşların çiçeklerin diyarı olsun. Memleket isterim ne başta  dert ne gönülde hasret olsun. Kardeş kavgasına bir nihayet olsun’. Allaha şükür kardeş kavgasını da bitirdik milletimizle devletimizi kucaklaştırdık. Siz her şeyin en güzeline layıksınız. Bundan sonra da Diyarbakır için Türkiye için bölge için her türlü imkanı seferber edeceğiz. Yıkılan evlerin en güzelini yapacağız. Yıkılan dükkanların en güzelini yapıyoruz. Ama yıkılan gönüllerin tamiri zordur, asıl olan gönüller yapmaktır gönüller yapmaya geldik.

Bu terör örgütü PKK, YPG, PYD bunların hepsi aynı. Bunları aramızdan çıkarmaya yemin ettik, kararlılığımız devam ediyor.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER