(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Putin, DEAŞ’ın kaç militanı olduğunu açıkladı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD’li yönetmen Oliver Stone’a verdiği demeçte, DEAŞ saflarında 30 bini yabancı ülkelerden paralı olarak tutulmuş 80 bin militan olduğunu söyledi. Stone’un Showtime televizyonunda 3. bölümü yayınlanan ‘The Putin Interviews’ (Putin Röportajları) adlı belgesel filminde, Putin DEAŞ’ın kaç militanı olduğunu açıkladı. Putin ‘DEAŞ saflarında yaklaşık 80 bin kişi var. 30 bini […]

Putin, DEAŞ’ın kaç militanı olduğunu açıkladı
16 Haziran 2017 - 4:54 'de eklendi ve 142 kez görüntülendi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD’li yönetmen Oliver Stone’a verdiği demeçte, DEAŞ saflarında 30 bini yabancı ülkelerden paralı olarak tutulmuş 80 bin militan olduğunu söyledi.

Stone’un Showtime televizyonunda 3. bölümü yayınlanan ‘The Putin Interviews’ (Putin Röportajları) adlı belgesel filminde, Putin DEAŞ’ın kaç militanı olduğunu açıkladı.

Putin ‘DEAŞ saflarında yaklaşık 80 bin kişi var. 30 bini dünyanın 80 ülkesinden paralı olarak tutulan militanlar’ ifadelerini kullandı.

Teröristlerin arasındaPutin, DEAŞ vatandaşlarının olduğunu da belirten Putin, Moskova’nın militanlara karşı yürüttüğü operasyonlar doğrultusunda DEAŞ’la mücadelede ilerleme kaydedildiğini vurguladı.
Putin “Bizim pilotlarımız günde ortalama 70-120 hava saldırısı gerçekleştiriyorsa, ABD’nin öncülüğündeki koalisyon 2, 3 ya da 5 saldırıda bulunuyor” dedi.
‘ÇOK SAYIDA BÖLGE KURTARILDI’
Putin, DEAŞ’ın kontrolünde çok büyük bir bölgenin bulunduğunu, ancak Suriye için yaşamsal önem taşıyan çok sayıda bölgenin de örgütten kurtarıldığının altını  çizdi.
Share
Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER