(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Pişmanlıkları fayda etmeyecek

‘Günler, aylar, yıllar gelip geçecek ama o bekledikleri bahar hiç gelmeyecek. Kulaklarına fısıldanan rüyaların hezeyandan ibaret olduğunu çok geçmeden anlayacaklar. Şehitlerimizin kanlarını yerde bırakmayacağız.’ Siyasi hayatı boyunca milli iradenin tecelligahı olan TBMM’nin gücünü ve itibarını yükseltmek için çalıştıklarını, bundan sonra da aynı şekilde devam edeceklerini belirten Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişiminde TBMM’yi hedef alanların bu […]

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Pişmanlıkları fayda etmeyecek
16 Haziran 2017 - 0:01 'de eklendi ve 71 kez görüntülendi.

‘Günler, aylar, yıllar gelip geçecek ama o bekledikleri bahar hiç gelmeyecek. Kulaklarına fısıldanan rüyaların hezeyandan ibaret olduğunu çok geçmeden anlayacaklar. Şehitlerimizin kanlarını yerde bırakmayacağız.’

Siyasi hayatı boyunca milli iradenin tecelligahı olan TBMM’nin gücünü ve itibarını yükseltmek için çalıştıklarını, bundan sonra da aynı şekilde devam edeceklerini belirten Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişiminde TBMM’yi hedef alanların bu binayla birlikte doğrudan milletin iradesini hatta milletin bizatihi kendisini bombaladıklarını ifade etti.

15 Temmuz gecesi dışarıda milletin, Meclis binasında da milletvekillerinin şanlı bir direniş sergilediğine dikkati çeken Erdoğan, şu mesajları verdi:

– SAYGIYLA SELAMLIYORUM

27 Mayıs 1960’ta ve 12 Eylül 1980’de kapısına kilit vurulan, 12 Mart 1971 ve 28 Şubat 1997’de adeta devre dışı bırakılan bu kurum, 15 Temmuz’da kapısına dayanan darbecilere teslim olmadı. Genel Kurul Salonu’nda bir araya gelen ve “Yapacağımız şey burada ölmektir” diyen milletvekillerinin her birini bir kez daha saygıyla selamlıyorum.

– MECLİS DİMDİK AYAKTA

Bu alçaklığı yaptılar da ne oldu? İşte TBMM dimdik ayakta. İşte milletvekillerimiz ülkesine hizmet mesaisine devam ediyor. İşte Cumhurbaşkanlığı Külliyesi faaliyetlerini sürdürüyor. Özel Harekat çok daha farklı bir şekilde dirilerek ayağa kalkıyor. Özel kuvvetler, emniyet müdürlüğümüz hakeza öyle, İstanbul’umuz da aynı şekilde. Ordumuz, istihbarat teşkilatımız hepsi de vazifelerini çok daha başarılı, kararlı bir şekilde yürütüyor. İşte milletimiz her zamankinden çok daha farklı bir şekilde kenetlenmiş halde geleceğine umutla bakıyor.

– O BAHAR GELMEYECEK   

Peki o FETÖ’cü hainlere ne oldu? Hepsi de cezaevlerinin demir parmaklıkları arkasında günlerini geçiriyor, mahkemelerde hesap veriyor. Siz bakmayın onların mahkemelerde oynadıkları tiyatroya. Günler, aylar, yıllar gelip geçecek ama o bekledikleri bahar hiç gelmeyecek. Kulaklarına fısıldanan haberlerin, rüyaların, mesajların, sözlerin, vaatlerin hepsinin de birer yalandan, hezeyandan ibaret olduğunu çok geçmeden anlayacaklar. Bir süre sonra yanlarında ne o avukatlar ne el altından sağlanan destekler ne kendilerini gaza getiren o güruh kalacak. Hepsini de tek tek takip ediyor, vakti saati gelince de gereğini yerine getiriyoruz. Aylar ayları, yıllar yılları kovaladıkça millete ve ülkeye yaptıkları ihanetin ağırlığı hepsinin üzerine çökecek işte o zaman pişmanlıkları fayda etmeyecek.

– MÜSTERİH OLUN

Milletim müsterih olsun, şehitlerin kanlarını, yakınlarının ahlarını, gazilerin acılarını yerde bırakmayacağız.

Seçim kanununda değişiklik

“Önümüzdeki süreçte hem yeni sisteme hazırlık mahiyetindeki uyum yasalarının çıkartılması hem de seçim kanununda köklü değişiklikler yapılması gerekiyor. Milletvekilleriyle seçmenleri arasındaki ilişkiyi güçlendirmek için dar veya daraltılmış seçim bölgesi alternatifleri başta olmak üzere demokrasimizi güçlendirecek tüm teklifleri tartışmalıyız. Anayasa değişikliğiyle ilk adımını attığımız reformu bu değişikliklerle tamamlamaya ihtiyacımız var.”

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER