(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Suudi Arabistan Katar konusunda geri adım atma sinyali verdi

Teröre destek verdiği gerekçesiyle Katar ile bütün ilişkilerini kesen Suudi Arabistan, geri adım atma sinyali verdi. Katar’a Suudi Arabistan liderliğinde ‘teröre destek’ gerekçesiyle dayatılan diplomatik ve ekonomik ablukada ilk yumuşama sinyali geldi. Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el Cubeyir, gerekirse gıda ve tıbbi yardım gönderebileceklerini söyledi. Cübeyr, ilişkilerin kesilmesinin kuşatma anlamına gelmediğini, bu nedenle Katar’ın […]

Suudi Arabistan Katar konusunda geri adım atma sinyali verdi
15 Haziran 2017 - 12:38 'de eklendi ve 69 kez görüntülendi.

Teröre destek verdiği gerekçesiyle Katar ile bütün ilişkilerini kesen Suudi Arabistan, geri adım atma sinyali verdi.

Katar’a Suudi Arabistan liderliğinde ‘teröre destek’ gerekçesiyle dayatılan diplomatik ve ekonomik ablukada ilk yumuşama sinyali geldi. Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el Cubeyir, gerekirse gıda ve tıbbi yardım gönderebileceklerini söyledi.
Cübeyr, ilişkilerin kesilmesinin kuşatma anlamına gelmediğini, bu nedenle Katar’ın ihtiyaç duyduğu gıda ve tıbbi yardımı sağlayabileceklerini açıkladı.
Suudi Arabistan, Bahreyn, BAE ve Mısır 5 Haziran’da Katar’ın teröre destek verdiği gerekçesini öne sürerek tüm diplomatik ilişkilerini durdurmuşlardı. Bu ülkelerin ardından, aynı gün içinde Maldivler, Libya’daki Tobruk hükümeti, Moritanya ve Komor Adaları gibi sayıları 10’a varan ülkeler katılmıştı. Ürdün ise salı akşamı Katar ile diplomatik ilişkilerinin seviyesini düşürdüğünü açıklamıştı.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER