(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Gaziantep ve Kato Dağı’nda ‘özel güvenlik bölgesi uygulaması’

Gaziantep’te Beşkılıç ve Türkyurdu arasında kalan bölgede ‘özel güvenlik bölgesi uygulaması’ 15 gün daha uzatıldı. Bunun yanı sıra Kato Dağı’nda ise 15 günlük ilan edildi. Gaziantep’in Karkamış ilçesindeki Beşkılıç ve Türkyurdu arasında kalan bölge, 15 gün daha “özel güvenlik bölgesi” ilan edildi. Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, Suriye sınırındaki güvenlik durumunu desteklemek, vatandaşların can ve […]

Gaziantep ve Kato Dağı’nda ‘özel güvenlik bölgesi uygulaması’
14 Haziran 2017 - 2:53 'de eklendi ve 90 kez görüntülendi.

Gaziantep’te Beşkılıç ve Türkyurdu arasında kalan bölgede ‘özel güvenlik bölgesi uygulaması’ 15 gün daha uzatıldı. Bunun yanı sıra Kato Dağı’nda ise 15 günlük ilan edildi.

Gaziantep’in Karkamış ilçesindeki Beşkılıç ve Türkyurdu arasında kalan bölge, 15 gün daha “özel güvenlik bölgesi” ilan edildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, Suriye sınırındaki güvenlik durumunu desteklemek, vatandaşların can ve mal güvenliğine yönelik olası tehdit ve tehlikeleri bertaraf etmek üzere, 2565 sayılı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu’nun ilgili maddesi gereğince, Beşkılıç ve Türkyurdu arasında kalan hududun geri bölgesinin 12- 26 Haziran tarihleri arasında “özel güvenlik bölgesi” ilan edilmesine karar verildi.

Bölgede her türlü araç ve insan giriş çıkışının kontrolü, gerektiğinde yasaklanması ve gerekli güvenlik tedbirlerinin alınmasına yönelik kararlar, İl Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğünce uygulanacak.

Şırnak

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinin Kato Dağı bölgesindeki 3 alan 15 gün süreyle geçici özel güvenlik bölgesi ilan edildi.

Valilikten yapılan açıklamada, kentte PKK’lı teröristlerin arazide üstlenmesine mani olmak, milli güvenlik, kamu düzeni ve kamu esenliğinin sağlanması ile suç işlenmesinin önlenmesinin amaçlandığı belirtildi.

Açıklamada, 5442 Sayılı İl İdaresi Kanunu ve 2565 sayılı Askeri Yasak Bölgeler ile Güvenlik Bölgeleri Kanunu uyarınca Beytüşşebap Kato Dağı Terzi Tepe, Dalanzari Tepe ve Ilıcadağı bölgelerinde 14-28 Haziran tarihleri arasında 15 gün süreyle valilikçe geçici özel güvenlik bölgesi ilan edildiği kaydedildi.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER