(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

RPG-7 roketatar mühimmatı bulundu

Çermik ilçesi kırsalında PKK’ya yönelik operasyonda RPG-7 roketatar, 7 el yapımı patlayıcı düzeneği, el bombası ile çok miktarda mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildi. Diyarbakır’ın Çermik ilçesinde terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonda RPG-7 roketatar, 7 el yapımı patlayıcı düzeneği, el bombası ile çok miktarda mühimmat ve yaşam malzemesinin ele geçirildiği bildirildi. Valilikten yapılan açıklamada, Konuksever […]

RPG-7 roketatar mühimmatı bulundu
10 Haziran 2017 - 2:16 'de eklendi ve 127 kez görüntülendi.

Çermik ilçesi kırsalında PKK’ya yönelik operasyonda RPG-7 roketatar, 7 el yapımı patlayıcı düzeneği, el bombası ile çok miktarda mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Diyarbakır’ın Çermik ilçesinde terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonda RPG-7 roketatar, 7 el yapımı patlayıcı düzeneği, el bombası ile çok miktarda mühimmat ve yaşam malzemesinin ele geçirildiği bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, Konuksever ve Bayırbağı kırsal mahallelerindeki yol ayrımında şüpheli 3 kişi görüldüğü ihbarını değerlendiren İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince önceki gün saat 19.30’da operasyon düzenlendiği belirtildi.

Operasyonda güvenlik güçlerini fark eden teröristlerin üzerlerindeki malzemeleri bırakarak kaçtıkları aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Bölgede yapılan aramada teröristlere ait 2 kimlik kartı, RPG-7 roketatar, 4 RPG-7 mühimmatı ve sevk fişeği, el bombası, 106 muhtelif fişek, el dürbünü, radyo, el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan devre kartı, 7 el yapımı patlayıcı düzeneği, 9 elektrikli fünye, 5 elektronik devre kartı, uzaktan kumanda, el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan saat, 10 metre kablo, 7 pil bloku, terörist kıyafeti, 2 not defteri, şemsiye, 2 uyku tulumu ve yaşam malzemesi ele geçirildi.”

Açıklamada, vatandaşların huzur ve güvenliğinin sağlanması için terörle mücadele kapsamında yürütülen operasyonların artan azim ve kararlılıkla devam edeceği vurgulandı.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER