(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Almanya: Körfez ülkeleri, Katar’a uyguladıkları deniz ve hava sahası ambargosunu kaldırmalı

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Katar krizini çözmek için yoğun diplomatik çaba çağrısı yaparak komşu Körfez ülkelerinin Katar’a uyguladıkları deniz ve hava sahası ambargonun kaldırılması gerektiğini söyledi. Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel yaptığı açıklamada, diplomasi zamanı olduğuna ikna olduklarını, Amerikalı ve bölgedeki bütün meslektaşlarla karşılıklı konuşmak gerektiğini belirterek, özellikle Katar’a karşı uygulanan deniz ve hava […]

Almanya: Körfez ülkeleri, Katar’a uyguladıkları deniz ve hava sahası ambargosunu kaldırmalı
10 Haziran 2017 - 9:25 'de eklendi ve 71 kez görüntülendi.

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Katar krizini çözmek için yoğun diplomatik çaba çağrısı yaparak komşu Körfez ülkelerinin Katar’a uyguladıkları deniz ve hava sahası ambargonun kaldırılması gerektiğini söyledi.

Sigmar Gabriel ile ilgili görsel sonucu
Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel yaptığı açıklamada, diplomasi zamanı olduğuna ikna olduklarını, Amerikalı ve bölgedeki bütün meslektaşlarla karşılıklı konuşmak gerektiğini belirterek, özellikle Katar’a karşı uygulanan deniz ve hava ablukasının kaldırılması için çözüm bulunmasını ifade etti.
Katar Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman bin Abdurrahman El Sani ile yaptığı ortak basın toplantısında Katar’a karşı uygulanan ambargonun Alman ekonomisini de etkilediğini söyledi.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER