(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

TBMM Başkanı Kahraman’ın yanıtı HDP’li vekile zor anlar yaşattı

TBMM Başkanı Kahraman’ın başkanlığındaki toplantıya, dört partinin grup başkanvekilleri katıldı. Tutuklu HDP’li vekiller hakkında Kahraman’a sorular soran HDP’li Kerestecioğlu, Meclis Başkanı’nın cevabı karşısında zor anlar yaşadı. TBMM Başkanı İsmail Kahraman, anayasa değişikliğinin ardından TBMM İçtüzüğü’nde yapılması gereken değişiklikler için 4 partinin grup başkanvekilleriyle bir araya geldi. Kahraman’ın başkanlığındaki toplantıya, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, […]

TBMM Başkanı Kahraman’ın yanıtı HDP’li vekile zor anlar yaşattı
09 Haziran 2017 - 2:54 'de eklendi ve 272 kez görüntülendi.

TBMM Başkanı Kahraman’ın başkanlığındaki toplantıya, dört partinin grup başkanvekilleri katıldı. Tutuklu HDP’li vekiller hakkında Kahraman’a sorular soran HDP’li Kerestecioğlu, Meclis Başkanı’nın cevabı karşısında zor anlar yaşadı.

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, anayasa değişikliğinin ardından TBMM İçtüzüğü’nde yapılması gereken değişiklikler için 4 partinin grup başkanvekilleriyle bir araya geldi.

Kahraman’ın başkanlığındaki toplantıya, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay ile HDP Grup Başkanvekili Filiz Kerestecioğlu katıldı.

Basına açık toplantıda konuşan HDP’li Filiz Kerestecioğlu, tutuklu eş başkanları ve milletvekillerini hatırlattı. Kendisinin de bir hukukçu olduğunu hatırlatan Meclis Başkanı Kahraman, “Biz yasamayız, yargıya karışmayız. Bir kişinin mahkumiyeti doğrudan doğruya yargının hadisesidir. Müdaha etmek uygun değildir. Bu mevzu ayrı bir mevzudur. Buna girmiyorum” dedi.

“DOKUNULMAZLIKLAR KALDIRILSIN DİYEN SİZİN PARTİNİZDİ”

Tutuklu vekillerle ilgili Kerestecioğlu’nun ısrarlı sitemlerine karşılık TBMM Başkanı İsmail Kahraman, HDP’nin dokunulmazlıkların kaldırılması için bir önceki dönem ilk teklif veren parti olduğunu söyledi.

Kahraman, “Bir önceki dönemde kimsenin dokunulmazlığımı kaldırın demediği dönemde sizin partiniz dokunulmazlıkların kaldırılması teklifinde bulundu” ifadelerini kullandı.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER