(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Yaşar Üniversitesi’nden İzmir Barosu’na ziyaret

Yaşar Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayşe Havutçu başkanlığında, Prof. Dr. Işıl Özkan, Prof. Dr. Sevilay Uzunallı, Prof. Dr. Timur Demirbaş, Prof. Dr. Fevzi Demir ve Yard. Doç. Dr. Fehmi Kerem Bilgin İzmir Barosu Başkanı Av. Aydın Özcan’ı ziyaret etti. İzmir Barosu Başkanı Av. Aydın Özcan,  ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, değişen ve gelişen dünyaya […]

Yaşar Üniversitesi’nden İzmir Barosu’na ziyaret
08 Haziran 2017 - 13:28 'de eklendi ve 130 kez görüntülendi.

Yaşar Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayşe Havutçu başkanlığında, Prof. Dr. Işıl Özkan, Prof. Dr. Sevilay Uzunallı, Prof. Dr. Timur Demirbaş, Prof. Dr. Fevzi Demir ve Yard. Doç. Dr. Fehmi Kerem Bilgin İzmir Barosu Başkanı Av. Aydın Özcan’ı ziyaret etti.

İzmir Barosu Başkanı Av. Aydın Özcan,  ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, değişen ve gelişen dünyaya uyum sağlamak için hukukçuların kendilerini sürekli geliştirmelerinin önemli olduğunu vurguladı.

İzmir Barosu’nun mesleki eğitime verdiği önem doğrultusunda kendi bünyesinde staj eğitim merkezi kuran çok az sayıda barodan biri olduğunu söyleyen Av. Aydın Özcan, bu merkezde konularında uzman yetmiş avukatın stajyer avukatları gerek teorik gerekse pratik olarak avukatlık mesleğine hazırladıklarını belirtti.

Av. Aydın Özcan, İzmir Barosu olarak sadece staj döneminde değil sonrasında da güncel konulara ilişkin konferans, seminer ve sempozyumlarla avukatların mesleki anlamda gelişmelerine katkı sunmaya çalıştıklarını belirtti.

İzmir Barosu Başkanı Av. Aydın Özcan, “bu bağlamda üniversitelerimizin hukuk fakülteleriyle birlikte çalışmaktan büyük mutluluk duyuyor ve Baromuza verdikleri destekten dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz” diye kaydetti.

Ziyaret sırasında Yaşar Üniversitesi Hukuk Fakültesi ile İzmir Barosu Başkanlığınca ortaklaşa yakın dönemde yapılacak ortak bir sempozyum çalışmasına ilişkin de görüşmeler yapıldı.

İZMİR, UHA Haber

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER