(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal: Terör örgütünün beli kırılmıştır

Yaklaşık 5 saat süren MYK toplantısının ardından AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal önemli açıklamalarda bulundu. Ünal, yaptığı açıklamada şöyle konuştu: Terör örgütünün beli kırılmıştır. Türkiye malesef 15 Temmuz öncesinde sayın Cumhurbaşkanımızın 17-25 Aralık’tan sonra açık bir şekilde FETÖ’ye karşı ortak tavır alma çağrısı yaptığında bu yapıya kimlerin sahip çıktığını çok iyi biliyoruz. O gün bunlara […]

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal: Terör örgütünün beli kırılmıştır
07 Haziran 2017 - 0:20 'de eklendi ve 314 kez görüntülendi.

Yaklaşık 5 saat süren MYK toplantısının ardından AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal önemli açıklamalarda bulundu.

Ünal, yaptığı açıklamada şöyle konuştu: Terör örgütünün beli kırılmıştır. Türkiye malesef 15 Temmuz öncesinde sayın Cumhurbaşkanımızın 17-25 Aralık’tan sonra açık bir şekilde FETÖ’ye karşı ortak tavır alma çağrısı yaptığında bu yapıya kimlerin sahip çıktığını çok iyi biliyoruz. O gün bunlara karşı hukuki işlem yapılmak istendiğinde bunlara kimlerin kalkan olmaya çalıştığını da bizler çok iyi biliyoruz.

 CHP, FETÖ TEMİZLİĞİ YAPTI MI ASLA… 

Ve 17-25 Aralık’tan sonra bugün Kemal Kılıçdaroğlu FETÖ yapılanmasının siyasi ayağını aradığını söylüyor. 17-25 Aralık’tan sonraki süreçte Ak Parti tüm süreçlerde bütün siyasal sistemini ilçe il başkanlıklarından milletvekili ve belediye başkanlıklarına kadar ciddi bir temizlik yapmıştır. Ancak sayın Kılıçdaroğlu bu süreçte kendi partisi içerisinde bir temizlik yapmış mıdır asla böyle bir şey söz konusu olmadı.

 DARBE GİRİŞİMİNE MÜSADE EDİLMEYECEKTİR 

Demem o ki 15 Temmuz’u savuşturmuş olan çok kritik bir süreçte kendi milleti ile kendi lideri ile siyaseti ile devleti ile birlikte püskürtmüş olan Türkiye Cumhuriyeti devleti bundan sonraki süreçte herhangi bir şekilde bir darbe girişimine asla müsade etmeyecektir. Bunun zemininin oluşmasına asla müsade etmeyecektir.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ CUMHURBAŞKANI BAŞBAKANI VE YARGISI İLE DİMDİK AYAKTADIR 

Bundan iki gün önce hatta dün biliyorsunuz biz MKYK üyelerimizle Sincan’daydık. Orada Çatı Dava’ya katıldık. Birilerinin bu millete karşı bir psikolojik harket içerisinde olmalarına ve içerdeki darbecilerin morallerini yüksek tutmak için bir söylem biçimi geliştirmelerine de tabii ki müsade edilmeyecektir. Bu şu anlamada gelmiyor. Bu konuyu kaleme alan köşe yazarının bunu yaptığı anlamına gelmiyor. tabii ki bu tür  dedikodular söylemler sıkça kullanıldığında birilerinin bu dili kullanması birilerini umutlandıracaksa kimse umutlanmaya kalkmasın. türkiye Cumhuriyeti devleti yargısı ile ordusu ile siyaseti ile cumhurbaşkanı ile hükümeti ile başbakanı ile dimdik ayaktadır. Milletimizin gönlü rahat olsun.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER