(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Katar krizi için devrede

Suudi Arabistan, Mısır, Bahreyn ve Birleşik Arap Emirlikleri, Yemen, Libya ve Maldivler’in Katar’la tüm ilişkilerini kesmesi seviyesine gelen krizle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan devreye girecek. Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu sonrasında Katar krizi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş, “Ortadoğu yeterince karışık. Bir çok ülkede ciddi manada siyasi sorunlar var. Cumhurbaşkanımız çok sayıda […]

Cumhurbaşkanı Erdoğan Katar krizi için devrede
06 Haziran 2017 - 2:57 'de eklendi ve 135 kez görüntülendi.

Suudi Arabistan, Mısır, Bahreyn ve Birleşik Arap Emirlikleri, Yemen, Libya ve Maldivler’in Katar’la tüm ilişkilerini kesmesi seviyesine gelen krizle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan devreye girecek.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu sonrasında Katar krizi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Kurtulmuş, “Ortadoğu yeterince karışık. Bir çok ülkede ciddi manada siyasi sorunlar var. Cumhurbaşkanımız çok sayıda devlet ve hükümet başkanı ile ikili görüşmeler yaparak sorunun çözülmesi için aktif bir şekilde sürece dahil olmuştur. Cumhurbaşkanımızın bugün yürüteceği görüşmelerle ümit ediyoruz ki belli bir mesafe alınır. Dışişleri Bakanlarımız da konuyu gündeme getiriyor. Önemli bir kriz gibi duruyor. Bunun daha fazla büyümemesi gerekir. Türkiye olarak sorunun çözülmesi için üzerimize düşen ne varsa yerine getireceğiz.” dedi.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER