(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Yemen’de hükümet güçleriyle Husiler arasında çatışma: 12 ölü

    Yemen’in Taiz kentinde hükümet güçleriyle Husiler arasında çıkan çatışmalarda 12 kişinin öldüğü bildirildi. Yemen’in Taiz kentinde hükümet güçleriyle Husiler arasında çıkan çatışmalarda 12 kişinin öldüğü bildirildi. Yemen ordu sözcülerinden Albay Abdulbasıt el-Bahr, Taiz’in batısında bulunan Cumhurbaşkanlığı Sarayı ve Et-Teşrifet askeri kampının etrafında son 24 saatte yaşanan çatışmalarda Husilerden 10 kişinin öldüğünü, onlarca militanın […]

Yemen’de hükümet güçleriyle Husiler arasında çatışma: 12 ölü
05 Haziran 2017 - 2:32 'de eklendi ve 75 kez görüntülendi.

 

 

bayrak-atatürk ile ilgili görsel sonucu

Yemen’in Taiz kentinde hükümet güçleriyle Husiler arasında çıkan çatışmalarda 12 kişinin öldüğü bildirildi.

Yemen’in Taiz kentinde hükümet güçleriyle Husiler arasında çıkan çatışmalarda 12 kişinin öldüğü bildirildi.

Yemen ordu sözcülerinden Albay Abdulbasıt el-Bahr, Taiz’in batısında bulunan Cumhurbaşkanlığı Sarayı ve Et-Teşrifet askeri kampının etrafında son 24 saatte yaşanan çatışmalarda Husilerden 10 kişinin öldüğünü, onlarca militanın da yaralandığını belirtti.

Bahr, çıkan çatışmalarda ayrıca güvenlik güçlerinden 2 kişinin hayatını kaybettiğini kaydetti.

Husiler ve destekçileri güneyden sıradağlar ile çevrili olan Taiz’i, kuzeyden Sittin Caddesi, doğudan ise El-Huban bölgesinden itibaren kuşatma altında tutuyor.

Yemen ordusu geçen ağustos ayında Halk Direniş Güçleri’nin (HDG) de desteğiyle kuşatmayı güneybatıdan kısmen kırmayı başarmıştı.

Yemen iki yılı aşkın süredir Husiler ve onlara destek veren eski Cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih yanlıları ile meşru hükümet güçleri arasındaki çatışmalara sahne oluyor.

 

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER