(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Bakan Özhaseki’den “Dünya Çevre Günü” mesajı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, ”Çevreye dair insanoğlunun yaklaşımı da zarar vermeden faydalanmak şeklinde olmalıdır.” değerlendirmesinde bulundu. Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, çevre ve insanın, bir bütünün parçaları olduğunu belirtti. Çevrenin korunması ve geliştirilmesinin insan hayatına olumlu katkılar sağladığını vurgulayan Özhaseki, çevrenin zarar görmesinin de […]

Bakan Özhaseki’den “Dünya Çevre Günü” mesajı
05 Haziran 2017 - 2:05 'de eklendi ve 111 kez görüntülendi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, ”Çevreye dair insanoğlunun yaklaşımı da zarar vermeden faydalanmak şeklinde olmalıdır.” değerlendirmesinde bulundu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, çevre ve insanın, bir bütünün parçaları olduğunu belirtti.

Çevrenin korunması ve geliştirilmesinin insan hayatına olumlu katkılar sağladığını vurgulayan Özhaseki, çevrenin zarar görmesinin de felaketlere yol açabildiğini ifade etti.

Özellikle teknolojik gelişmelerle oluşan çevre kirliliğinin herkese sorumluluk yüklediğine değinen Özhaseki, çevreyle ilgili konuların devletlerin karar alma süreçlerini doğrudan etkilediğini bildirdi.

Çevrenin korunmasıyla ilgili ulusal ve uluslararası düzeyde birçok toplantı yapıldığını ve protokoller oluşturulduğunu belirten Özhaseki, bakanlık olarak “çevre hassasiyeti oluşturma” şiarıyla düzenlenen tüm etkinliklere katkı sunduklarını kaydetti.

“En güzel miras, yaşanabilir bir dünyadır”

Özhaseki, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Çevre ve insan ilişkisinin ideal hali, arı ve çiçek arasındaki ilişki gibi olmalıdır. Arılar çiçekleri dolaşır, polen toplarlar ancak bundan hiçbir çiçek zarar görmez. Çevreye dair insanoğlunun yaklaşımı da zarar vermeden faydalanmak şeklinde olmalıdır. Medeniyetimiz, çevreyi gelecek nesillerin emaneti olarak kabul eder. Bu yüzden çevre hassasiyeti taşımayı ve çevre kirliliğiyle mücadeleyi asli bir vazife olarak görüyoruz. Çünkü bırakabileceğimiz en güzel miras, yaşanabilir bir dünyadır. Bu vesileyle 1972 yılında Birleşmiş Milletler tarafından ilan edilen Dünya Çevre Günü’nü kutluyor, çevremiz ve dünyamız adına hayırlar getirmesini temenni ediyorum.”

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER