(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Amerika’da Almanya turu

 

 

bayrak-atatürk ile ilgili görsel sonucu

Amerika kıtasına göç etmiş Almanların burada kurduğu yeni dünyalar Almanya’yı aratmıyor.

Memleket hasreti zamanla gelir kaynağına da dönüşmüş.

La Cumbrecita

Alman Helmut Cabjolsky, 1932’de Arjantin’e göç etti. Cordoba bölgesinden bir arazi satın alarak “La Cumbrecita” yerleşkesinin temellerini attı.

La Cumbrecita, Argentinien

Köye tek bir yaya yolu var ve doğal koruma alanı. Kızıl çam ve küçük derelerle çevrili köyün sakinleri geçimini ekoturizmle sağlıyor.

Villa General Belgrano, Argentinien

Villa General Belgrano

Paul Friedrich Heintze 1929’da Arjantin’in Cordoba bölgesinde birçok arazi satın aldı. 1930’lardan itibaren çoğunlukla Alman kökenlilerin yaşadığı küçük kasaba Villa General Belgrano oluştu. Ünlü bira festivali ‘Oktoberfest’ burada her yıl büyük bir coşkuyla kutlanıyor ve turistleri bölgeye çekiyor.

Blumenau, in Brasilien

Blumenau

Alman kimyacı Hermann Blumenau, Brezilya’nın güney eyaleti Santa Catalina’da kendi adını taşıyan şehri 1850 yılında kurdu. Bölge tipik Alman yarı kagir ahşap evleri ve bira festivali nedeniyle oldukça popüler. Festival, Vila Germanica Park’ta düzenleniyor.

Campos do Jordao, in Brasilien

Campos do Jordão

Küçük Campos do Jordao, Brezilya’nın en yüksek köyü. Denizden 1.628 metrelik yüksekliği ve yarı kagir İsviçre tarzı evleriyle burada tam bir Avrupa kışı yaşamak mümkün. Brezilya’nın en tanınmış bira markalarından “Baden Baden” de köyde üretiliyor.

Frutillar, Chile

Frutillar

Küçük bir kasaba olan Frutillar, 1856’da Şili’nin güneyindeki Llanquihue Gölü kıyısında Alman göçmenler tarafından kuruldu. Alman Sömürgecilik Müzesi, bölgedeki Alman göçüne genel bir bakış sunuyor. Yazlık tatil yeri, yürüyüş parkurları, yelken turları ve müzik festivaliyle ünlü.

Puyuhuapi, Chile

Puyuhuapi

Puyuhuapi, güney Şili’deki Patagonya bölgesinde küçük bir köy. O zamanki Çekoslavakya’nın Roßbach (bugünkü Hranice) bölgesinden olan Südet Almanları tarafından 1935’te kuruldu. Günümüzde köyde yaşayanların sayısı bini bulmuyor. İlginç bir başka ayrıntı ise köydeki okulun adı: Hamburger Okulu

Pozuzo, Peru

Pozuzo

Ren Bölgesi, Tiroller ve Bavyera’nın çılgın bir karışımı olan Pozuzo, 1859’da Peru’da kuruldu. Köy “Dünyanın tek Alman-Avusturya kolonisi” olarak tanınıyor.

Colonia Tovar, Venezuela

Colonia Tovar

Colonia Tovar’lılar ise “Karayipler’deki Almanya” halkı adıyla anılmak istiyor. Venezuela kasabası, Almanya’nın Baden bölgesi ve Hollanda’dan gelen göçmenler tarafından 1843’te kurulmuş. Ve Venezuela’nın ilk birasını üretmişler. Kasabanın yarı kagir ahşap evleri göç edenler tarafından Baden Württemberg eyaletinin Kaiserstuhl bölgesindeki evler model alınarak yapılmış.

Fredericksburg, Texas (USA)

Fredericksburg

ABD’nin Teksas eyaletindeki Fredericksburg, 1846’da Otfried Hans von Meusebach tarafından kuruldu ve Prusya Prensi Friedrich’in (1794-1863) adı verildi. Şehirde Almanlarla Comanche Kızılderilileri arasında varılan ve hiç bozulmayan barış anlaşması her yıl farklı etkinliklerle kutlanıyor.

Leavenworth, Washington (USA)

Leavenworth

Aslında tüm “Alman” köyleri Almanlar tarafından kurulmadı. ABD’nin Washington eyaletindeki Leavenworth, Alman kimliğini sonradan icat etti. Leavenwort sakinleri ağır bir ekonomik kriz sonrası ilginç bir pazarlama projesi hayatı geçirerek köye “Alpler bölgesi” görünümü kazandırdı. Bölge bugün Alman nostalji turizminin yaşandığı en güzel yerlerden biri.

Share
04 Haziran 2017 - 0:59 'de eklendi ve 2407 kez görüntülendi.
Namib Çölü’nde inadına yaşam Namib Çölü’nde inadına yaşam
Ukrayna Denince Aklınıza Tek Bir Şey Geliyorsa Büyük Kayıpta Olduğunuzu Gösteren 20 Fotoğraf Ukrayna Denince Aklınıza Tek Bir Şey Geliyorsa Büyük Kayıpta Olduğunuzu Gösteren 20 Fotoğraf
Birinci sınıf doğa fotoğrafçılığı Birinci sınıf doğa fotoğrafçılığı
Ukrayna yapımı Sovyet otomobilleri Ukrayna yapımı Sovyet otomobilleri
Musul: Mültecilerin çadır kentteki yaşamı Musul: Mültecilerin çadır kentteki yaşamı
Zorlu görevler: Afrika’daki barış gücü askerleri Zorlu görevler: Afrika’daki barış gücü askerleri
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ