(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Afganistan’da cenaze töreninde bombalar patladı

    Afganistan’ın başkenti Kabil’deki cenaze törenine yönelik üç bombalı saldırıda en az 20 kişi hayatını kaybetti. Afganistan’da yüksek düzey bir siyasetçinin oğlu olan Salim Ezadyar’ın cenaze töreni sırasında üç bomba patladı. Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Vahidullah Mecruh patlamalarda en az 20 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Sözcü, 87 kişinin de hastanelerde tedavi altına alındığını belirtti. Radikal […]

Afganistan’da cenaze töreninde bombalar patladı
04 Haziran 2017 - 3:46 'de eklendi ve 108 kez görüntülendi.

 

 

bayrak-atatürk ile ilgili görsel sonucu

Afganistan’ın başkenti Kabil’deki cenaze törenine yönelik üç bombalı saldırıda en az 20 kişi hayatını kaybetti.

Afganistan’da yüksek düzey bir siyasetçinin oğlu olan Salim Ezadyar’ın cenaze töreni sırasında üç bomba patladı.

Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Vahidullah Mecruh patlamalarda en az 20 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Sözcü, 87 kişinin de hastanelerde tedavi altına alındığını belirtti. Radikal İslamcı Taliban saldırının sorumluluğunu üstlenmedi.

Cenaze törenine katılanlar arasında Afganistan İcra Kurulu Başkanı Tacik asıllı siyasetçi Abdullah Abdullah da vardı. Abdullah’ın olayda yara almadığı belirtildi.

Cenaze törenine katılan Dışişleri Bakanı Selahuddin Rabbani de Facebook sayfası üzerinden yara almadığını duyurdu.

Kabil’de geçen çarşamba günü büyükelçilik binalarının bulunduğu bölgede meydana gelen bombalı saldırıda en az 90 kişi ölmüş 400 civarında kişi yaralanmıştı.

Aghanistan Kabul Protest Demonstration (Reuters/M.Ismail)

Protesto gösterilerinden

Saldırı sonrasında ülkede güvenliği sağlayamadığı gerekçesiyle Afganistan Devlet Başkanı Eşref Gani’yi protesto etmek için bir gösteri düzenlenmişti. Gösteri sırasında polisle göstericiler arasında çıkan çatışmada yedi kişi hayatını kaybetmişti. Hayatını kaybedenlerden biri de bugün cenaze töreni düzenlenen Salim Ezadyar’dı.

Afganistan’da son dört günde meydana gelen şiddet olaylarında hayatını kaybedenlerin sayısı böylece en az 117 olarak kayıtlara geçti.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER