(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Almanya: Türkiye ile ilişkilerimizi yeniden normalleştirme olanaklarını arıyoruz

    Almanya Dışişleri Bakanı Gabriel: Türkiye ile ilişkilerimizi yeniden normalleştirme olanaklarını arıyoruz. Ancak Almanya ile Türkiye arasındaki ilişkilerde halen sıkıntılı olan başka konuların da bulunduğunu ifade eden Gabriel, “Türkiye ile ilişkilerimizi yeniden normalleştirme olanaklarını arıyoruz.” dedi. Gabriel, St. Petersburg’da Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yaptığı görüşmede de Ukrayna’daki ihtilafı ele aldıklarını ifade etti. […]

Almanya: Türkiye ile ilişkilerimizi yeniden normalleştirme olanaklarını arıyoruz
03 Haziran 2017 - 12:41 'de eklendi ve 95 kez görüntülendi.

 

 

bayrak-atatürk ile ilgili görsel sonucu

Almanya Dışişleri Bakanı Gabriel: Türkiye ile ilişkilerimizi yeniden normalleştirme olanaklarını arıyoruz.

Ancak Almanya ile Türkiye arasındaki ilişkilerde halen sıkıntılı olan başka konuların da bulunduğunu ifade eden Gabriel, “Türkiye ile ilişkilerimizi yeniden normalleştirme olanaklarını arıyoruz.” dedi.

Gabriel, St. Petersburg’da Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yaptığı görüşmede de Ukrayna’daki ihtilafı ele aldıklarını ifade etti.

Alman Dışişleri Bakanı, Ukrayna’nın doğusundaki kriz konusundaVladimir Putin ve Rusya’nın yer aldığı Normandiya sürecinde hükümet ve devlet başkanları seviyesine kadar görüşmelerin süreceği umudunu taşıdığını kaydetti.

Öte yandan Putin’in,  önceki gün akşam, Gabriel ve eski Almanya Başbakanı Gerhard Schröder’i konutunda kabul ettiği öğrenildi.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER