(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Başbakan Yıldırım: Ortak akılla çözümler geliştireceğiz

    Başbakan Yıldırım, ‘Hep birlikte sorunları ele alacağız, ortak akılla çözümler geliştireceğiz. Çünkü ülkemizin buna ihtiyacı var.’ dedi. Başbakan Binali Yıldırım, “Hep birlikte sorunları ele alacağız, ortak akılla çözümler geliştireceğiz. Çünkü ülkemizin buna ihtiyacı var. Eğer, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bize hedef gösterdiği 2023 muasır medeniyetler seviyesinin ilerisinde bir yer almak istiyorsak, 2053, 2071 […]

Başbakan Yıldırım: Ortak akılla çözümler geliştireceğiz
02 Haziran 2017 - 4:00 'de eklendi ve 72 kez görüntülendi.

 

 

bayrak-atatürk ile ilgili görsel sonucu

Başbakan Yıldırım, ‘Hep birlikte sorunları ele alacağız, ortak akılla çözümler geliştireceğiz. Çünkü ülkemizin buna ihtiyacı var.’ dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, “Hep birlikte sorunları ele alacağız, ortak akılla çözümler geliştireceğiz. Çünkü ülkemizin buna ihtiyacı var. Eğer, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bize hedef gösterdiği 2023 muasır medeniyetler seviyesinin ilerisinde bir yer almak istiyorsak, 2053, 2071 vizyonlarımızı gençlerimize en güzel şekilde bırakmak istiyorsak, bu anlayışla çalışmak mecburiyetindeyiz.” dedi.

Türkiye’yi insanımızı krizlerden en az şekilde etkilenecek tedbirleri zamanlıca aldık ve geçen 15 yıl içerisinde Türkiye’yi 3 kat büyüttük. Bnu nasıl başardık sizlerle başardık. Eğer işçi olmazsa memur olmazsa işveren olmazsa işyeri olmazsa çalışma hayatı diye bir şey olmaz.

Çalışma hayatının vazgeçilmez üçlüsüdür çalışanlar, işverenler, işyeri.

İşyeriniz olabilir işvereniniz de olabilir ama çalışanınız olmayınca üretim de olmaz kalkınma da olmaz gelişme de olmaz. Dolayısıyla bu üçlü birbirinden vazgeçilmez bir altın üçgendir. O bakımdan ülke sorunlarına bu benim işim değil işverenin işi, bu çalışanların işi deme lüksümüz yok. Günümüz sendikacılığı artık ücret sendikacılığının ötesine geçmiş durumdadır.

Hep birlikte sorunları ele alacağız ortak akıl ile çözümler geliştireceğiz. Eğer Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bize hedef gösterdiği 2023 muasır medeniyetler seviyesinin ilerisinde bir yer almak istiyorsak 2035 – 2053 – 2071 vizyonlarımızı gençlerimize en güzel şekilde bırakmak istiyorsak bu anlayışla çalışmak mecburiyetindeyiz.

2002-2016 sonuna kadar Türkiye ekonomisi yüzde 115 büyüme katetti. İhracatımız iyi seyrediyor yılın ilk 4 ayında yüzde 9 gibi güçlü bir artışı yakalamış durumda.

Türkiye hakkında değerlendirme kuruluşları ardı ardına kötü açıklamalar yaptı. Onun ardından ekonomimiz yaşanan dalgalanmadan olumsuz etkilendi ancak Aralık ayının başında hükümet olarak aldığımız hızlı kararlar sayesinde Allah’a şükür bu olumsuzluğu da büyük oranda azalttık ve geçen bir yıl zor bir yıl olmasına rağmen bir darbe ekonomik kriz referandum ve aynı anda 3 terör örgütü ile mücadele etmemize rağmen Allah’a şükür dimdik ayaktayız ülkemizin aydınlık yarınları için kararlılıkla çalışmaya devam ediyoruz.

Etrafımızdaki karışıklıklara savaşlara rağmen ülkemiz en fazla yatırım yapılan ülkeler başında geliyor. Çukur ve hendek siyaseti sonrası bölgede yaşanan sorunlar oradaki insanlarımızın evlerini terk etmek zorunda kalmaları ve bütün şehirlerin ilçelerin tahrip edilmesi sonucu yaşanan moral bozukluğunu Allah’a şükür gidermiş durumdayız. 20 binin üzerinde yeni konut inşa ediliyor. 100 milyar üzerinde yatırım talebi oldu bölgeye. 3 binden fazla müteşebbis müracaat etti ve çalıştırmayı taahhüt ettikleri sayı 400 binin üzerinde. inşallah bununla ilgili adımları attık önümüzdeki 10 yıl içinde bölgeye daha fazla yatırım yapılacak ve böylece doğu ile batı arasındaki kalkınmışlık farkı açığı daha da kapatılacak ve terör örgütlerinin sömürü alanları ortadan kaldırılmış olacak.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER