(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Jandarma’nın ilk kadın komutanı Yarbay Songül Yakut da şehit oldu

    -Jandarma’nın ilk kadın komutanı Yarbay Songül Yakut da şehit oldu. Şehit olan askerler arasında Türkiye’nin ilk kadın İlçe Jandarma Komutanı olan Yarbay Songül Yakut da olduğu ortaya çıktı. Şırnak’ta Cougar tipi askeri helikopter, kalkıştan kısa bir süre sonra düştü. Şırnak’ın Uludere ilçesine bağlı Şenoba beldesinden havalanan Cougar tipi helikopter kısa bir süre sonra […]

Jandarma’nın ilk kadın komutanı Yarbay Songül Yakut da şehit oldu
01 Haziran 2017 - 0:11 'de eklendi ve 268 kez görüntülendi.

 

 

bayrak-atatürk ile ilgili görsel sonucu

-Jandarma’nın ilk kadın komutanı Yarbay Songül Yakut da şehit oldu.

Şehit olan askerler arasında Türkiye’nin ilk kadın İlçe Jandarma Komutanı olan Yarbay Songül Yakut da olduğu ortaya çıktı.

Şırnak’ta Cougar tipi askeri helikopter, kalkıştan kısa bir süre sonra düştü. Şırnak’ın Uludere ilçesine bağlı Şenoba beldesinden havalanan Cougar tipi helikopter kısa bir süre sonra yüksek gerilim hattına takılarak düştü.

Düşen helikopterde 13 askerimiz şehit oldu. Şehit olanlar arasında Jandarma’nın ilk kadın komutanı Yarbay Songül Yakut da vardı.

Düşen helikopterde Tümgeneral Aydoğan Aydın ve 2’si Albay olmak üzere 13 askerimiz şehit oldu.

Şehit olan askerlerimizden biri de Jandarma’nın ilk kadın komutanı Yarbay Songül Yakut’tu.

Şehit Yarbay FETÖ kumpasıyla mesleğine veda etmek zorunda kalmış, ancak daha sonra hakkını arayarak görevine geri dönmüştü.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Elim kazada şehit olan hemşehrimiz Jandarmanın ilk kadın komutanı Yarbay Songül Yakut’a ve silah arkadaşlarına Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER