(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Theresa May: Biz Avrupa’dan ayrılmıyoruz AB’den ayrılıyoruz

    İngiltere Başbakanı Theresa May ise AB’nin geleceğini düşünmesinin doğru olduğunu, ancak İngiltere’nin önemli bir ortak olarak kalmak istediğini söyledi. May, “Biz Avrupa’dan ayrılmıyoruz, Avrupa Birliği’nden ayrılıyoruz’ dedi. Almanya Başbakanı Angela Merkel, NATO ve G7 zirve toplantılarının uzlaşmayla sonuçlanmaması üzerine Avrupalıların artık kendi kaderlerini kendi ellerine almaları gerektiğini söylemişti. Merkel’in bu sözleri hakkında görüşü […]

Theresa May: Biz Avrupa’dan ayrılmıyoruz AB’den ayrılıyoruz
31 Mayıs 2017 - 3:49 'de eklendi ve 168 kez görüntülendi.

 

 

bayrak-atatürk ile ilgili görsel sonucu

İngiltere Başbakanı Theresa May ise AB’nin geleceğini düşünmesinin doğru olduğunu, ancak İngiltere’nin önemli bir ortak olarak kalmak istediğini söyledi.

May, “Biz Avrupa’dan ayrılmıyoruz, Avrupa Birliği’nden ayrılıyoruz’ dedi.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, NATO ve G7 zirve toplantılarının uzlaşmayla sonuçlanmaması üzerine Avrupalıların artık kendi kaderlerini kendi ellerine almaları gerektiğini söylemişti.
Merkel’in bu sözleri hakkında görüşü sorulan İngiltere Başbakanı Theresa May ise AB’nin geleceğini düşünmesinin doğru olduğunu, ancak İngiltere’nin önemli bir ortak olarak kalmak istediğini söyledi: “Biz Avrupa’dan ayrılmıyoruz, Avrupa Birliği’nden ayrılıyoruz. AB’deki diğer 27 ülkeyle derin ve özel ortaklığımızı devam ettirmek istiyoruz ve hem kapsamlı bir serbest ticaret anlaşması hem de güvenlik açısından Avrupa’nın geri kalanıyla işbirliğine bağlı kalmaya devam edeceğiz.”
May, 8 Haziran’da yapılacak erken genel seçim yaklaşırken, Manchester kentinde yaşanan terör saldırısı ve yaşlıların sağlık bakımı için daha fazla ödeme yapmaları yolundaki planından vazgeçmek zorunda kalmasıyla, popülaritesinde düşüş yaşıyor.
May, Brexit müzakerelerinin 19 Haziran’da başlayacağını hatırlatarak, seçimlerde tek bir partinin çoğunluğu elde edememesi halinde ortaya çıkacak tehlikelere değindi ve Muhafazakar Parti için güçlü bir destek istedi. May, “Seçimden sadece 11 gün sonra müzakereler başlayacak ve ertelenmesi mümkün değil, geciktiremeyiz” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER