(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Kim’den nükleer tehdit: ABD’ye büyük bir hediye paketi göndermek istiyorum

    Kuzey Kore lideri Kim Jong Un, ülkesinin gerçekleştirdiği son füze denemesini yerinde izledi. Füze denemesinden memnun kalan Kim, ‘ABD’ye büyük bir hediye paketi göndermek’ istiyorum diyerek bir kez daha nükleer bomba tehdidinde bulundu. Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’un, ülkesinin gerçekleştirdiği son füze denemesine tanıklık ettiği ve fırlatma işleminden sonra ABD’ye daha ‘büyük bir […]

Kim’den nükleer tehdit: ABD’ye büyük bir hediye paketi göndermek istiyorum
31 Mayıs 2017 - 11:00 'de eklendi ve 118 kez görüntülendi.

 

 

bayrak-atatürk ile ilgili görsel sonucu

Kuzey Kore lideri Kim Jong Un, ülkesinin gerçekleştirdiği son füze denemesini yerinde izledi.

Füze denemesinden memnun kalan Kim, ‘ABD’ye büyük bir hediye paketi göndermek’ istiyorum diyerek bir kez daha nükleer bomba tehdidinde bulundu.

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’un, ülkesinin gerçekleştirdiği son füze denemesine tanıklık ettiği ve fırlatma işleminden sonra ABD’ye daha ‘büyük bir hediye paketi’ göndermek istediğini söylediği belirtildi.

Kuzey Kore resmi haber ajansı KCNA’nın aktardığına göre, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un ordusunun yeni füze denemesine tanıklık etti.

Böylece Kuzey Kore önceki gün Japonya, Güney Kore ve ABD tarafından yapıldığı açıklanan balistik füze denemesini doğrulamış oldu.

Scud tipi füzenin 450 km yol kat ederek Japon Denizi’ne, Japonya’nın münhasır ekonomik bölgesine düştüğü belirtilmişti.

“DAHA GÜÇLÜ SİLAHLAR İÇİN TALİMAT VERDİ”

KCNA’dan yapılan açıklamada Kim’in ‘daha güçlü stratejik silahların geliştirilmesi’ talimatını verdiğini kaydedilerek, Kim’in ‘ABD’nin askeri provokasyonlarına misilleme olarak, ülkenin Yankee’lere daha büyük bir hediye paketi gönderme konusunda daha büyük adımlar atacağına inancını ifade ettiğini’ duyurdu.

Ajans ayrıca “Füze şafak vakti doğudan fırlatıldı ve planlanan hedefi başarılı şekilde vurdu” açıklamasında bulundu.

Son deneme Kuzey Kore’nin son 3 haftadaki 3. balistik füze denemesi olmuştu.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER