(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Rusya: ABD ile Suriye’de işbirliğine hazırız

    Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, ABD ile Suriye krizinin çözümü konusunda işbirliğine tamamen hazır olduklarını söyledi. Rusya’dan sürpriz ABD çıkışı geldi. Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, iç savaş ülkesi Suriye’de farklı pozisyonlarda yer aldıkları ABD ile işbirliği için tamamen hazır olduklarını duyurdu. İç savaşın başladığı 2011 yılından bu yana Şam rejimi ve Beşar Esad’ın en […]

Rusya: ABD ile Suriye’de işbirliğine hazırız
30 Nisan 2017 - 0:24 'de eklendi ve 206 kez görüntülendi.

 

 

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, ABD ile Suriye krizinin çözümü konusunda işbirliğine tamamen hazır olduklarını söyledi.

Rusya’dan sürpriz ABD çıkışı geldi. Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, iç savaş ülkesi Suriye’de farklı pozisyonlarda yer aldıkları ABD ile işbirliği için tamamen hazır olduklarını duyurdu.
İç savaşın başladığı 2011 yılından bu yana Şam rejimi ve Beşar Esad’ın en büyük koruyucusu konumundaki Rusya, 2015’te askeri operasyonlara girişmiş ve rejimin alanını genişletmesinde başrol oynamıştı.
Muhaliflerin yanında yer alan ABD ise, bir süre sonra sahadan çekildi. Ancak geçen yıldan bu yana terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısı YPG’ye destek veriyor.
Rusya ve ABD, son olarak Trump yönetiminin savaş uçaklarından fırlatılan füzelerle Şayrat Hava Üssü’nü vurmasıyla karşı karşıya gelmişti. Rusya Başbakanı Dimitry Medvedev, saldırıyla iki ülkenin savaşın eşiğinden döndüğünü söylemişti.
Washington, söz konusu saldırıyı Şam rejiminin İdlib’de kimyasal katliam yapması üzerine gerçekleştirmişti. Kimyasal saldırıda aralarında çok sayıda çocuğun da yer aldığı en az 89 kişi yaşamını yitirmişti.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER