(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Milli İHA’mız ANKA yerli mühimmatlarla ilk atışını gerçekleştirdi

    TAI tarafından geliştirilen yerli tasarım silahlı İnsansız Hava Aracı ANKA, ilk atışını gerçekleştirerek testleri başarıyla tamamladı. ANKA, yine milli imkanlarla geliştirilen Cirit ve UMTAS füzeleriyle hedefini imha etti. Türkiye’nin terörle mücadelede elini çok güçlendirecek bir gelişmenin müjdesini Milli Savunma Bakanlığı twitterdan verdi. Türk Havacılık ve Uzay Sanayi (TAI) tarafından geliştirilen silahlı ANKA, test […]

Milli İHA’mız ANKA yerli mühimmatlarla ilk atışını gerçekleştirdi
29 Nisan 2017 - 10:43 'de eklendi ve 117 kez görüntülendi.

 

 

TAI tarafından geliştirilen yerli tasarım silahlı İnsansız Hava Aracı ANKA, ilk atışını gerçekleştirerek testleri başarıyla tamamladı.

ANKA, yine milli imkanlarla geliştirilen Cirit ve UMTAS füzeleriyle hedefini imha etti.

Türkiye’nin terörle mücadelede elini çok güçlendirecek bir gelişmenin müjdesini Milli Savunma Bakanlığı twitterdan verdi.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayi (TAI) tarafından geliştirilen silahlı ANKA, test uçuşuyla birlikte yerli mühimmatlarla ilk atışını gerçekleştirdi.

ÖNÜMÜZDEKİ AYLARDA OPERASYONLARDA GÖREV ALACAK

Silahlı ANKA’nın üzerinde tamamen yerli 4 Cirit ve 2 UMTAS roketleri bulunuyor. ANKA’nın önümüzdeki aylarda operasyonlarda aktif bir şekilde rol alması bekleniyor. Yerli silahsız İHA’lar ise şuanda terör opersayonlarında görev alıyor.

 

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER