(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

FETÖ elebaşı ‘Gülen Bylock’tan mesaj paylaştı’

    Kocaeli Adalet Komisyonu Başkanı Paça, bir tanığın ifadesinde, FETÖ elebaşı Fethulah Gülen’in bizzat attığı mesajın olduğunu ifade etti. Paça, mesajın içeriğini de söyledi. Kocaeli Adalet Komisyonu Başkanı Muhiddin Paça, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, bir tanığın ifadesinde Gülen’in Bylock’tan attığı mesajın yer aldığını söyledi. Paça, bu tanığın “2014 yılında ByLock’ta Fethullah Gülen tarafından gelen mesajda […]

FETÖ elebaşı ‘Gülen Bylock’tan mesaj paylaştı’
29 Nisan 2017 - 0:13 'de eklendi ve 332 kez görüntülendi.

 

 

Kocaeli Adalet Komisyonu Başkanı Paça, bir tanığın ifadesinde, FETÖ elebaşı Fethulah Gülen’in bizzat attığı mesajın olduğunu ifade etti. Paça, mesajın içeriğini de söyledi.

Kocaeli Adalet Komisyonu Başkanı Muhiddin Paça, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, bir tanığın ifadesinde Gülen’in Bylock’tan attığı mesajın yer aldığını söyledi.

Paça, bu tanığın “2014 yılında ByLock’ta Fethullah Gülen tarafından gelen mesajda ‘Allah bu milletin ordusuna büyük bir fetih daha nasip edecek. Onu da şanlı Türk subayları yapacak’ yazıyordu. O zaman ne olduğunu anlamamıştım. 15 Temmuz’da bu mesajın ne olduğunu anladım.

‘NİŞANE GİBİ BİR ŞEYDİ’

17-25 Aralık sürecinde 1 ABD doları cezaevine girenlerin ailelerine dağıtılmıştı. Bu plaket, bir nişane gibi bir şeydi. Zaten Fethullah Gülen’den gelen her ne ise o eve şeytan girmeyeceği anlamına gelirdi” ifadesini verdiğini belirtti.

Kocaeli’de görülen FETÖ/PDY davaları ile ilgili bilgi paylaşan Paça, “Kocaeli’de 842 FETÖ/PDY’ye yönelik dava açıldı. Bu davaların 364’ü 2. Ağır Ceza, 468’i 4. Ağır Ceza ve 10 tanesi de yeni kurulan 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde açıldı. Bu davalardan 198’i hakkında karar verildi. Yeni kurulan 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ilk dava ise 15 Mayıs’ta görülecek” dedi.

FETÖ/PDY Terör örgütü davalarına 2. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı olarak baktığını belirten Paça, FETÖ/PDY davalarında tanık ifadelerinin önemine değindi. Paça yapı içerisinde memurların maaşlarından bekar olanlardan yüzde 15, evli olup da evi kendisine ait olanlardan yüzde 10, evli olup evi kira olanlardan yüzde 5 tutarında para toplandığı yine tanık ifadelerinde yer aldığını söyledi. Paça, yapı içerisinde ‘renklenmek’ teriminin kendini saklamak için alkol almak, askerlerinin eşlerinin başını açması, yada polislerin silahlarına 3 hilal yapıştırarak kendini ülkücü gibi göstermesi anlamına geldiğini belirtti.

GÜLEN MESAJ ATMIŞ

Paça bir tanığın ise, “2014 yılında ByLock’ta Fethullah Gülen tarafından gelen mesajda ‘Allah bu milletin ordusuna büyük bir fetih daha nasip edecek. Onu da şanlı Türk subayları yapacak’ yazıyordu. O zaman ne olduğunu anlamamıştım. 15 Temmuz’da bu mesajın ne olduğunu anladım. 17-25 Aralık sürecinde 1 ABD doları cezaevine girenlerin ailelerine dağıtılmıştı. Bu plaket, bir nişane gibi bir şeydi. Zaten Fethullah Gülen’den gelen her ne ise o eve şeytan girmeyeceği anlamına gelirdi” ifadesini verdiğini belirtti.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER