(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Piri: Türkiye’yle AB’ye üyelik müzakerelerinin durdurulmasına bir adım daha yaklaşıldı

    HDP’li isimler ve vatan haini Can Dündar ile yakınlığıyla tepki çeken, sık sık Türkiye karşıtı açıklamalarıyla gündeme gelen Avrupa Parlamentosu (AP) Türkiye raportörü Kati Piri, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’nin (AKPM) Türkiye’yi siyasi denetime alma kararını sevinçle karşıladı. AKPM’nin karara ilişkin Twitter mesajını takipçileriyle paylaşan Piri, “Türkiye, temel haklara ilişkin ciddi sorunlara bağlı olarak […]

Piri: Türkiye’yle AB’ye üyelik müzakerelerinin durdurulmasına bir adım daha yaklaşıldı
26 Nisan 2017 - 0:13 'de eklendi ve 105 kez görüntülendi.

 

 

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

HDP’li isimler ve vatan haini Can Dündar ile yakınlığıyla tepki çeken, sık sık Türkiye karşıtı açıklamalarıyla gündeme gelen Avrupa Parlamentosu (AP) Türkiye raportörü Kati Piri, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’nin (AKPM) Türkiye’yi siyasi denetime alma kararını sevinçle karşıladı.

AKPM’nin karara ilişkin Twitter mesajını takipçileriyle paylaşan Piri, “Türkiye, temel haklara ilişkin ciddi sorunlara bağlı olarak Avrupa Konseyi tarafından yeniden siyasi denetime alındı” yorumunda bulundu.

Piri, bir diğer paylaşımında ise “Avrupa Konseyi’nin Türkiye’yi denetime alma konusundaki net kararıyla AB’ye katılım görüşmelerinin durdurulmasına bir adım daha yaklaşıldı” ifadelerini kullandı.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER