(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Afganistan’da askeri birliğe saldırı: 50 ölü

    Afganistan’da askeri birliğe düzenlenen silahlı saldırıda 50 kişi hayatını kaybetti. ABD askeri sözcüsü, Afganistan’ın Belh bölgesinde bulunan Afgan askeri üssüne düzenlenen militan saldırısı sonucunda 50’den fazla kişinin öldüğünü açıkladı. ABD ordusunun Merkez Komutanlığı sözcüsü Albay John Thomas’un Reuters’a verdiği bilgiye göre, saldırının birlik içindeki cami ve yemekhaneye yapıldığını açıkladı. Afganistan Savunma Bakanlığı sözcüsü […]

Afganistan’da askeri birliğe saldırı: 50 ölü
22 Nisan 2017 - 9:00 'de eklendi ve 155 kez görüntülendi.

 

 

Afganistan’da askeri birliğe düzenlenen silahlı saldırıda 50 kişi hayatını kaybetti.

ABD askeri sözcüsü, Afganistan’ın Belh bölgesinde bulunan Afgan askeri üssüne düzenlenen militan saldırısı sonucunda 50’den fazla kişinin öldüğünü açıkladı. ABD ordusunun Merkez Komutanlığı sözcüsü Albay John Thomas’un Reuters’a verdiği bilgiye göre, saldırının birlik içindeki cami ve yemekhaneye yapıldığını açıkladı.
Afganistan Savunma Bakanlığı sözcüsü Daulat Waziri, askeri üniformalı militanların Cuma namazı sırasında, saat 13:00 civarında Afganistan’ın kuzeybatısında  bulunan askeri birliğe baskın yaptığını söyledi.
Askeri bir yetkili, askeri bir araç ile binaya girildiğini ve birliğin camisinde dua eden askerlere ateş edildiğini açıkladı.
İki askeri araçla üsse giren ve en az 8 üniformalı militan olduğu öğrenilen saldırganlar katliam yaptı. Meydana gelen saldırıda en az 50 askerin hayatını kaybettiği ve onlarca askerin de yaralandığı bildirildi.
ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM) meydana gelen saldırıyı yaptığı bir açıklama ile kınadı.
Saldırganlardan 5’inin çatışma sırasında öldürüldüğü ve birisinin de canlı olarak yakalandığı öğrenildi.
Askeri üssü düzenlenen saldırıyı Taliban üstlendi.
Üsse düzenlenen saldırıda kullanılan askeri araç

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER