(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

KKTC’den halk oylaması değerlendirmesi

    KKTC Dışişleri Bakanı Ertuğruloğlu, Türkiye’deki halk oylamasının sonucuna ilişkin yaptığı açıklamada Türkiye’yi tebrik etti. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, Türkiye’de 16 Nisan’da düzenlenen anayasa değişikliği halk oylaması sonucuna ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, sonucun Türkiye için hayırlı olmasını dileyerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ve Türk halkını kutladı. Yeni dönemde KKTC […]

KKTC’den halk oylaması değerlendirmesi
19 Nisan 2017 - 0:29 'de eklendi ve 122 kez görüntülendi.

 

 

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

KKTC Dışişleri Bakanı Ertuğruloğlu, Türkiye’deki halk oylamasının sonucuna ilişkin yaptığı açıklamada Türkiye’yi tebrik etti.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, Türkiye’de 16 Nisan’da düzenlenen anayasa değişikliği halk oylaması sonucuna ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, sonucun Türkiye için hayırlı olmasını dileyerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ve Türk halkını kutladı.

Yeni dönemde KKTC ile anavatan Türkiye arasındaki kardeşlik ilişkilerinin tüm alanlarda daha güçlü şekilde başarıyla gelişeceğine inancının tam olduğunu ifade eden Ertuğruloğlu, açıklamasında şunları kaydetti:

“Anavatan Türkiye’deki halk oylaması sonucunun, Türkiye yanında ülkemiz ve bölgemiz için yeni bir dönemin başlangıcı olacağına inanıyorum ve istikrarlı ve güçlü Türkiye’nin uluslararası arenadaki rolü ve yerini daha da güçlendireceğini ümit etmekteyim.

Referandum sonuçlarının ülkemize de olumlu yansımaları olacaktır. Türkiye’deki anayasa değişikliğinin KKTC için de örnek olması ve ülkemizde de başkanlık sistemine geçilmesinin gündeme gelmesini temenni etmekteyim. Başkanlık sisteminin KKTC’yi daha ileriye taşıyacağına inancım tamdır.”

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER