(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı’dan ‘halkoylaması’ değerlendirmesi

    KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı, “Türkiye ile bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Kıbrıs sorununun çözümü için yakın istişare içinde çalışmaya devam edeceğiz” dedi. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Türkiye’deki anayasa değişikliği halkoylaması sonucuna ilişkin, “Türkiye ile bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Kıbrıs sorununun çözümü için yakın istişare içinde […]

KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı’dan ‘halkoylaması’ değerlendirmesi
19 Nisan 2017 - 0:31 'de eklendi ve 142 kez görüntülendi.

 

 

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı, “Türkiye ile bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Kıbrıs sorununun çözümü için yakın istişare içinde çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Türkiye’deki anayasa değişikliği halkoylaması sonucuna ilişkin, “Türkiye ile bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Kıbrıs sorununun çözümü için yakın istişare içinde çalışmaya devam edeceğiz.” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Akıncı, anayasa değişikliği halkoylamasına ilişkin yayımladığı mesajında, Türkiye’de 16 Nisan’da düzenlenen anayasa değişikliği halkoylaması sonucunun Türkiye’nin geleceği için olumlu katkı yapması temennisinde bulundu.

Türkiye’nin, Kıbrıs Türkü için “Evet” veya “Hayır” diyeniyle bir bütün olduğuna ve bütün olarak KKTC için önemine işaret eden Akıncı, mesajında şunları kaydetti:

“Oyların birbirine çok yakın olması, Türkiye’nin siyasal yaşamında demokratik diyaloğun bundan sonra daha da önemli olduğunun göstergesidir. Türkiye ile bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Kıbrıs sorununun çözümü için yakın istişare içinde çalışmaya devam edeceğiz.”

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER