(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Ukrayna ‘Kiew’ Temsilciliği’ne Celal Kılıç Atandı

    (UHA) Uluslararası Haber Ajansı ve (TÜHA) Türkuaz Haber Ajansı, 2017 yılında atağa geçerek, yurt dışı temsilcilik ağını giderek genişletiyor. (UHA) Uluslararası Haber Ajansı Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Salman yaptığı açıklamada, her iki ajansın  yurt dışı temsilciliklerine büyük önem verdiğini söyledi. Mustafa Salman, uzun süreden beri Ukrayna ‘Kiew‘ temsilciliğinin eksikliğini yaşadıklarını belirterek, çeşitli nedenler […]

Ukrayna ‘Kiew’ Temsilciliği’ne Celal Kılıç Atandı
18 Nisan 2017 - 21:42 'de eklendi ve 205 kez görüntülendi.

 

 

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı ve (TÜHA) Türkuaz Haber Ajansı, 2017 yılında atağa geçerek, yurt dışı temsilcilik ağını giderek genişletiyor.

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Salman yaptığı açıklamada, her iki ajansın  yurt dışı temsilciliklerine büyük önem verdiğini söyledi.

Mustafa Salman, uzun süreden beri Ukrayna ‘Kiew‘ temsilciliğinin eksikliğini yaşadıklarını belirterek, çeşitli nedenler dolayısıyla bugüne kadar temsilcilik olayını gerçekleştiremdiklerini ifade etti.

Uzun bir arayışlardan sonra Ukrayna ‘Kiew‘ temsilciliğine, 2010 yılından beri Ukrayna ‘Kiew’de yaşayan Celal Kılıç’la anlaştığını açıklayan Mustafa Salman, Celal Kılıç’ın gazetecilik mesleğinde, doğruluk, dürüstlük, özerklik, bağımsızlık, objektiflik ve tarafsızlık gibi ilkelere büyük bir titizlik göstererek, Ukrayna-Türkiye arasında önemli bir köprü görevi göreceğini söyledi.

mustafa salman ile ilgili görsel sonucu

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Salman

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Salman,  Ukrayna ‘Kiew‘ Temsilcisi Celal Kılıç’ın 1983 yılında İzmit’te doğduğunu, eğitimini Gölcük’te tamamladığını, asrın felaketi olan 17 Ağustos depreminde enkaz altından kurtarılarak hayata döndüğünü anlattı.

Ukrayna ‘Kiew’ Temsilcisi Celal Kılıç

Celal Kılıç’ın askerlik görevini tamamladıktan sonra 2004 yılında Moskova’dan almış olduğu bir davet üzerine Türkiye’den ayrıldığını hatırlatan Mustafa Salman, burada bir süre çalıştıktan sonra 2009 yılında yaşanan kriz nedeniyle 2010 yılında Rusya’dan ayrılarak Kiew’e yerleştiğini belirtti.

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı ve (TÜHA) Türkuaz Haber Ajansı‘nın Ukrayna ‘Kiew‘ Temsilcisi Celal Kılıç, evli ve 1 çocuk babası olup, Rusça ve Ukrayna dillerini konuşuyor.

Share
Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER