(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Operasyonlar sürüyor! Teröristlere büyük darbe indirildi

    Genelkurmay Başkanlığından, önceki gün meydana gelen yurt içi bazı olaylara ilişkin yapılan bilgilendirmeye göre, yurt genelinde bölücü terör örgütüne yönelik operasyonlar devam ediyor. Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK), Van’ın Muradiye, Hakkari’nin Çukurca, Bingöl’ün Yayladere ve Tunceli’nin Pertek ilçelerinde, araziye gömülü halde 3 el yapımı patlayıcı, 2 el bombası, 555 piyade tüfeği fişeği, 138 Doçka […]

Operasyonlar sürüyor! Teröristlere büyük darbe indirildi
17 Nisan 2017 - 0:13 'de eklendi ve 155 kez görüntülendi.

 

 

Genelkurmay Başkanlığından, önceki gün meydana gelen yurt içi bazı olaylara ilişkin yapılan bilgilendirmeye göre, yurt genelinde bölücü terör örgütüne yönelik operasyonlar devam ediyor.

Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK), Van’ın Muradiye, Hakkari’nin Çukurca, Bingöl’ün Yayladere ve Tunceli’nin Pertek ilçelerinde, araziye gömülü halde 3 el yapımı patlayıcı, 2 el bombası, 555 piyade tüfeği fişeği, 138 Doçka uçaksavar makineli tüfek fişeği, 2 adet roketatar mühimmatıyla çok sayıda örgütsel doküman ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Bu kapsamda, Van’ın Muradiye ilçesinde, güvenlik güçlerinin arazi aramasında, gömülü halde 3 el yapımı patlayıcı, 2 el bombası, 555 piyade tüfeği fişeği, bir keskin nişancı dürbünüyle çok miktarda örgütsel doküman, yaşam malzemesi ve el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan malzemeler ele geçirildi.

Hakkari’nin Çukurca ilçesinde de arazi aramasında bir el yapımı patlayıcı bulunarak imha edildi. Tespit edilen bir sığınakta, 138 Doçka uçaksavar makineli tüfek fişeği ile 2 adet roketatar mühimmatı ve az miktarda yaşam malzemesi bulundu.

Bingöl’ün Yayladere ilçesinde tespit edilen bir sığınakta, bir av tüfeği, 14 av tüfeği fişeği, 2 jeneratör, el yapımı patlayıcı yapımında kullanılabileceği değerlendirilen 17 tüp ve bir miktar yaşam malzemesi ele geçirildi.

Güvenlik güçleri, Tunceli’nin Pertek ilçesinde de açık arazide üzeri brandayla örtülü halde el yapımı patlayıcı için hazırlanmış bir küçük tüp, 6 pil, 7,5 metre kablo, 500 gram çivi ve 2 kilo amonyum nitrat tespit etti.

Bingöl

Bingöl’ün Yayladere ilçesinde PKK’lı teröristlere yönelik operasyon kapsamında bir evde yapılan aramada, av tüfeği, jeneratör, gıda ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, İl Jandarma Komutanlığı ile 2. Jandarma Komando Alay Komutanlığı ekiplerince, terör örgütü PKK’ya yönelik başlatılan Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Metin Kıldış-21 operasyonu sürüyor.

Bu kapsamda, Alınyazı Mahallesi’ndeki bir evde önceki gün yapılan aramada, 2 jeneratör, av tüfeği ve 14 fişekle çok miktarda gıda ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER