(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Yüksekova’da iki asker şehit

Yüksekova’da coğrafi şartlar ve havanın karanlık olması sebebiyle kayarak uçurumdan düşen iki asker şehit oldu, bir asker yaralandı. Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde uçurumdan düşen iki asker şehit oldu, bir asker yaralandı. Genelkurmay Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, “Şehit Tank Yarbay İhsan Ejdar Operasyonu” kapsamında İkiyaka/Davulcu Tepe mevkisinde pusu ve güvenlik için bulunan birlikteki üç askerin saat 05.40 […]

Yüksekova’da iki asker şehit
16 Nisan 2017 - 0:11 'de eklendi ve 158 kez görüntülendi.

Yüksekova’da coğrafi şartlar ve havanın karanlık olması sebebiyle kayarak uçurumdan düşen iki asker şehit oldu, bir asker yaralandı.

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde uçurumdan düşen iki asker şehit oldu, bir asker yaralandı.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, “Şehit Tank Yarbay İhsan Ejdar Operasyonu” kapsamında İkiyaka/Davulcu Tepe mevkisinde pusu ve güvenlik için bulunan birlikteki üç askerin saat 05.40 civarında bölgenin sarp, dik, buzlu ve havanın karanlık olması sebebiyle kayarak uçurumdan düştüğü bildirildi.

Olayda iki askerin şehit olduğu, bir askerin hafif yaralandığı belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşımıza acil şifalar dileriz.”

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER