(UHA) Uluslararası  Haber Ajansı

Ankara’da yenilenebilir enerji santralleri kurulacak

    Ankara Büyükşehir Belediyesince, yenilenebilir enerjiyi desteklemek amacıyla ilçelere güneş ve rüzgar enerjisi santralleri kurulacağı bildirildi. Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Belediye Meclisi Toplantısı’nda, yenilenebilir enerjiyi desteklemek amacıyla ilçelere güneş ve rüzgar enerjisi santralleri kurulması kararı alındı. Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Başkanvekili Nail Çimen başkanlığında yapılan toplantıda, kente ilişkin konular görüşüldü. Toplantıda, Ankara’nın […]

Ankara’da yenilenebilir enerji santralleri kurulacak
16 Nisan 2017 - 4:07 'de eklendi ve 144 kez görüntülendi.

 

 

Ankara Büyükşehir Belediyesince, yenilenebilir enerjiyi desteklemek amacıyla ilçelere güneş ve rüzgar enerjisi santralleri kurulacağı bildirildi.

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Belediye Meclisi Toplantısı’nda, yenilenebilir enerjiyi desteklemek amacıyla ilçelere güneş ve rüzgar enerjisi santralleri kurulması kararı alındı.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Başkanvekili Nail Çimen başkanlığında yapılan toplantıda, kente ilişkin konular görüşüldü. Toplantıda, Ankara’nın sanayileşme hızına, artan nüfusa ve büyüyen ekonomisine paralel olarak enerji tüketiminin yükseldiği belirtildi.

Güneş ve rüzgar enerjisi santrallerinin, yapım, işletme maliyetleri ve verim açısından karlı bir enerji elde etme yolu olduğu bildirilen yazıda, fosil yakıtların doğaya verdiği zarara dikkat çekildi.

Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığına, güneş enerjisi potansiyeli olan ilçelere güneş enerji santralleri, rüzgar enerjisi potansiyeli bulunan ilçelere rüzgar enerji santralleri kurulması için ihale yapılması ve yapımı tamamlandıktan sonra da işletilmesi veya kiraya verilmesi için onay verildi.

Konuya ilişkin, ulusal veya uluslararası kredi kuruluşları veya bankalarla kredi anlaşması yapılması konusunda da Mali Hizmetler Daire Başkanlığı yetkilendirildi.

Başkanlık teklifi, oy birliğiyle kabul edildi.

Share
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER